МАКФАКС

Tag "debelina"

Најтешката жена на светот загуби 140 кгр

Најтешката жена на светот загуби 140 кгр

Занимливости

Египќанката Иман Ахмад Абдулати, којашто со своите повеќе од 500 килограми беше најтешката жена на светот, по пет седмици од третманот во Индија ослабела за 140 килограми, пренесува новинската агенција

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Најтешката жена на светот „танцуваше“ по операцијата

Најтешката жена на светот „танцуваше“ по операцијата

Здравје

Најтешката жена на светот, Египќанката Иман Ахмад Абдулати по операцијата со којашто ѝ беше намален желудникот и стомакот, направи неколку танчарски потези, пренесува во неделата весникот Mid Day. На видеото

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Хуман подвиг на EgyptAir, пренесе на лекување жена тешка половина тон

Хуман подвиг на EgyptAir, пренесе на лекување жена тешка половина тон

Здравје

Египетската воздухопловна компанија успешно ја транспортираше на лекување од Египет во Индија жената чијашто телесна маса достигнува 500 килограми, соопшти во петокот „EgyptAir“. Летот бил изведен од египетскиот пристанишен град

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *