МАКФАКС

Tag "droga"

Кривична против двајца дилери на дрога

Кривична против двајца дилери на дрога

Црна хроника

  Единица за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против лицата С.Т. (44) и Ѓ.Г. (30), двајцата  од Скопје, поради постоење основи на

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Дутерте ја одбива „идиотската“ помош од ЕУ

Дутерте ја одбива „идиотската“ помош од ЕУ

Вести

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте ја одби помошта од претставниците на Европската унија, коишто го повикаа неговата брутална војна со трговците со дроги во земјата да ја решава со помош на

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Црна хроника

  Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Црна хроника

  По налог од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во саботата Министерството за внатрешни работи започна оперативна акција против организирана криминална група, која подолго време

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Откриени 900 килограми дрога на албанското крајбрежје

Откриени 900 килограми дрога на албанското крајбрежје

Регион

  Албанската полиција во понеделниот утрото откри и заплени 900 килограми дрога во близина на Валона, на познатата плажа Зврнец.

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Синот на Пеле осуден на затвор на 13 години

Синот на Пеле осуден на затвор на 13 години

Популарно

Синот на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Пеле, 46-годишниот Едињо ѝ се предаде на полицијата откако апелациониот суд

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Спречен обид за криумчарење дрога, откриени измами и запленети пари…

Спречен обид за криумчарење дрога, откриени измами и запленети пари…

Црна хроника

  Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија обид за криучарење дрога, открија три царински измами и спречија повеќе

Прочитајте го целиот напис
06.02.2017

Шефот на финската полиција шверцувал дроги

Шефот на финската полиција шверцувал дроги

Европа

Суд во Финска го осуди поранешниот шеф на полициската единица за борба против наркотици во главниот град Хелсинки на десет

Прочитајте го целиот напис
29.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *