Полицијата во Бранденбург уапси сириски бегалец осомничен за подготовка на терористички напад

Полицијата во Бранденбург уапси сириски бегалец осомничен за подготовка на терористички напад

  Бранденбуршката полиција уапси 17-годишен Сириец осомничен за планирање терористички напад, соопшти националниот дневен весник „Франкуртер алгемајне…