МАКФАКС

Tag "istanbul"

Последните зеленчукови градини под ѕидините на Константинопол се уништуваат

Последните зеленчукови градини под ѕидините на Константинопол се уништуваат

Занимливости

  Реџеп Ераслан е глава на пет члено семејство кое се храни со одгледување на зеленчук на површина од 5 хектари, во центарот на Истанбул, и сето тоа би можело да

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Се појави снимка од падот на хеликоптерот крај Истанбул

Се појави снимка од падот на хеликоптерот крај Истанбул

Регион

  Седум лица загинаа во пад на хеликоптер на приватна компанија во петокот, со кој се превезувале бизнисмени, меѓу кои и четворица Руси, во истанбулското предградие Бујукчекмече. Министерството за транспорт,

Прочитајте го целиот напис
10.03.2017

Истанбул: Покрај напаѓачот врз клубот уапсени уште четири лица

Истанбул: Покрај напаѓачот врз клубот уапсени уште четири лица

Регион

Турската полиција во вторникот објави дека по две седмици потрага ги уапси мажот кој е одговорен за масакрот на 39 луѓе во истанбулскиот ноќен клуб „Reina“ на новогодишната ноќ, а

Прочитајте го целиот напис
17.01.2017

Уапсен напаѓачот во ноќниот клуб во Истанбул

Уапсен напаѓачот во ноќниот клуб во Истанбул

Регион

Мажот кој на новогодишната ноќ уби 39 луѓе во нападот во ноќниот клуб „Reina“ во истанбулскиот кварт Ортакеј, е уапсен во полициска операција во Истанбул во округот Есенјурт, пренесуваат во

Прочитајте го целиот напис
16.01.2017

ВИДЕО.Се урна седумкатница во Истанбул, две жртви

ВИДЕО.Се урна седумкатница во Истанбул, две жртви

Регион

Седумкатна зграда за домување во квартот Зејтинбурну во Истанбул се урна во петокот, при што загинаа две лица од кои

Прочитајте го целиот напис
13.01.2017

Медиумите го открија името на напаѓачот во Истанбул

Медиумите го открија името на напаѓачот во Истанбул

Регион

Турската полиција го идентификувала лицето кое е осомничено за терористичкиот напад на новогодишната ноќ во клубот „Reina“ во Истанбул кога

Прочитајте го целиот напис
07.01.2017

Турски медиуми: Можно е нападот во ноќниот клуб во Истанбул да бил извршен од двајца милитанти на IS

Турски медиуми: Можно е нападот во ноќниот клуб во Истанбул да бил извршен од двајца милитанти на IS

Вести

  Постојат можности нападот во ноќниот клуб „Reina“ на новогодишната ноќ во Истанбул дека бил извршен од страна на двајца

Прочитајте го целиот напис
05.01.2017

Турските власти ги утврдиле врските на напаѓачот во Истанбул

Турските власти ги утврдиле врските на напаѓачот во Истанбул

Регион

Турските власти ти откриле врските на терористот кого го поврзуваат со нападот на новогодишната ноќ во истанбулскиот клуб „Reina“ кој

Прочитајте го целиот напис
05.01.2017

Истрели во ресторан во Истанбул, има ранети

Истрели во ресторан во Истанбул, има ранети

Регион

Вооружен напад е извршен во еден ресторани во квартот Фатих во турската метропола Истанбул, пренесе во средата вечерта телевизијата CNNTurk.

Прочитајте го целиот напис
04.01.2017

Ердоган: Целта на нападот во Истанбул е да се поларизира општеството

Ердоган: Целта на нападот во Истанбул е да се поларизира општеството

Регион

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во средата изјави дека целта на нападот извршен во ноќниот клуб „Reina“ во Истанбул на

Прочитајте го целиот напис
04.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *