МАКФАКС

Tag "ivanov"

СДСМ: Нова Влада ќе има, Иванов да не влегува во дела против државните интереси

СДСМ: Нова Влада ќе има, Иванов да не влегува во дела против државните интереси

Daily news

  Ѓорге Иванов има уставна обврска да ја почитува мнозинската волја на 700 илјади граѓани преточена во 67 пратенички мандати, порачуваат од СДСМ.   „Иванов ќе добие и официјално известување

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Иванов: Беше договорена коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, но во последен час телефонски повик и се распадна

Иванов: Беше договорена коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, но во последен час телефонски повик и се распадна

Daily news

  Во интервју за австрискиот дневен весник „Винер Цајтунг“, претседателот Ѓорге Иванов открива дека сепак имало договорена коалиција помеѓу ВМРО-ДПМЕ и ДУИ. Тој посочува дека од прогласувањето на независноста на

Прочитајте го целиот напис
15.04.2017

Иванов со честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите

Иванов со честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите

Daily news

  По повод одбележувањето на Меѓународниот ден на Ромите, претседателот Ѓорге Иванов упати честитка до сите припадници на ромската заедница во земјава.   „Република Македонија, години наназад, активно работи на

Прочитајте го целиот напис
08.04.2017

СДСМ: Иванов штити криминални платформи, ќе има нова реформска Влада

СДСМ: Иванов штити криминални платформи, ќе има нова реформска Влада

Daily news

  Ѓорге Иванов е должен да овозможи мирен транфер на власта, а не да штити криминални платформи за лични и партиски цели, единствената платформа што претставува закана за граѓаните и

Прочитајте го целиот напис
07.04.2017

Иванов во интервјуто за ХТВ со коментари за Заев и дијалогот со албанските партии

Иванов во интервјуто за ХТВ со коментари за Заев и дијалогот со албанските партии

Daily news

  „Заев е пред се многу исплашен. Преплашен. Затоа што очигледно не го испорачал тоа што се очекувало од него.

Прочитајте го целиот напис
07.04.2017

Иванов за ХТВ: Опасноста од платформата за Македонија е да стане Кипар

Иванов за ХТВ: Опасноста од платформата за Македонија е да стане Кипар

Daily news

  Суштината на платформата е да се смени уставното уредување на Република Македонија. Тоа значи, Македонија од мултиетничко општество и

Прочитајте го целиот напис
07.04.2017

Иванов: Не само Македонија, туку и многу други земји не се задоволни од двојните стандарди на ЕУ

Иванов: Не само Македонија, туку и многу други земји не се задоволни од двојните стандарди на ЕУ

Daily news

  „Европската унија, која беше мировен проект, треба повторно да стане препознатлива по својата најголема моќ, а тоа е европеизацијата.

Прочитајте го целиот напис
06.04.2017

Писмо од Столтенберг до Иванов: Фокусирајте се на договорот од Пржино

Писмо од Столтенберг до Иванов: Фокусирајте се на договорот од Пржино

Daily news

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг испрати писмо до претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов во кое нагласува дека

Прочитајте го целиот напис
05.04.2017

Лајчак: Претседателот мора да дејствува во рамките на Уставот

Лајчак: Претседателот мора да дејствува во рамките на Уставот

Daily news

  Министерот за надворешни работи на Словачка, Мирослав Лајчак, изразил загриженост за случувањата во Македонија, предупредувајќи дека политичката криза во

Прочитајте го целиот напис
05.04.2017

EUObserver: Апелите на Туск наидоа на глуви уши во Македонија

EUObserver: Апелите на Туск наидоа на глуви уши во Македонија

Daily news

  Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск на македонскиот претседател Ѓорге Иванов во понеделникот му рече дека неговите акции „ја

Прочитајте го целиот напис
04.04.2017
1 2 3 9

Макфакс е-билтен

Email *