МАКФАКС

Tag "krazba"

Од музеј во Берлин украден златник вреден милион долари

Од музеј во Берлин украден златник вреден милион долари

Занимливости

Златникот со номинална вредност од милион американски долари е украден ноќта кон понеделникот од музејот „Боде“ во Мерлин, објави полицијата на германската престолнина на својот профил на Twitter.   Украдената

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Тешка кражба во Македонски Брод

Тешка кражба во Македонски Брод

Црна хроника

  Во саботата во 23 часот во полициската станица Македонски Брод, 58-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден во времето од 18 до 23 часот од страна на непознат сторител била

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Жител на Радолишта пријавен за кражба на „ауди“ со американски таблички

Жител на Радолишта пријавен за кражба на „ауди“ со американски таблички

Црна хроника

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „одземање моторно возило“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 38-годишниот Ќ.Р. (38) од струшкото село Радолишта.   Пријавениот, казненото

Прочитајте го целиот напис
05.03.2017

Тетовска фабрика за мебел ограбена за 100.000 евра

Тетовска фабрика за мебел ограбена за 100.000 евра

Црна хроника

Жител на тетовската населба Голема Речица на возраст од 48 години вчера пријавил во тетовската полиција дека од канцеларијата на неговата фирма за производство на мебел биле одземени околу 100.000

Прочитајте го целиот напис
04.02.2017

Кривична за разбојникот кој однесе часовник вреден 7.000 евра

Кривична за разбојникот кој однесе часовник вреден 7.000 евра

Црна хроника

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе во петокот кривична пријава против 23-годишен жител на гевгелиското село Прдејци, поради сомневање

Прочитајте го целиот напис
06.01.2017

Во Пржино девојка нападната и ограбена за 70 денари

Во Пржино девојка нападната и ограбена за 70 денари

Црна хроника

Млада девојка е физички нападната ноќта кон неделата во скопската населба Пржино, од засега непознат крадец, чиј плен се само

Прочитајте го целиот напис
11.12.2016

Украдени компјутери од воз што доаѓал од Грција и одел кон Србија

Украдени компјутери од воз што доаѓал од Грција и одел кон Србија

Црна хроника

  Компјутери што биле транспортирани со воз од Грција кон Србија преку македонија, се украдени, соопшти полицијата. Имено, во четвртокот,

Прочитајте го целиот напис
09.12.2016

Во Србија украдени два километра заштитна ограда крај автопат

Во Србија украдени два километра заштитна ограда крај автопат

Регион

На делницата од автопатот Љиг – Прељина во Србија, помалку од десет дена откако е официјално отворена, веќе се украдени

Прочитајте го целиот напис
16.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *