МАКФАКС

Tag "krokodil"

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Бизарно

  Младиот 19-годишен фудбалер Алберто Гино, член на фудбалскиот клуб Атлетико Минеиро де Тете од Мозамбик, смртно настрадал откако бил нападнат од крокодил на реклата Замбези, пренесуваат светските медиуми.  

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *