МАКФАКС

Tag "mvr"

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Црна хроника

  Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Црна хроника

  По налог од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во саботата Министерството за внатрешни работи започна оперативна акција против организирана криминална група, која подолго време

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Тешка кражба во Македонски Брод

Тешка кражба во Македонски Брод

Црна хроника

  Во саботата во 23 часот во полициската станица Македонски Брод, 58-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден во времето од 18 до 23 часот од страна на непознат сторител била

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Дупнал гуми на полициско комбе и избегал

Дупнал гуми на полициско комбе и избегал

Црна хроника

  Во петокот во периодот по 23 часот во Битола пред кафе бар „Јагода“, непознато лице искористувајќи прилика додека полициските службеници биле ангажирани на акциска контрола, со остар предмет ги

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

ЕУ со донација од 33 возила за МВР во справувањето со мигрантската криза

ЕУ со донација од 33 возила за МВР во справувањето со мигрантската криза

Македонија

  Во петокот во Министерството за внатрешни работи еврокомесарот за пристапни преговори и соседска политика Јоханес Хан предаде 33 возила,

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017

Протест на 660 полицајци пред МВР, бараат итно вработување

Протест на 660 полицајци пред МВР, бараат итно вработување

Македонија

наслов По три месечно чекање, 660 невработени полицајци кои успешно ја завршиле едногодишната обука, излегоа на симболичен строј пред Министерството

Прочитајте го целиот напис
30.12.2016

Насилно влегол во црква, но не украл ништо

Насилно влегол во црква, но не украл ништо

Црна хроника

  Во саботата во полициската станица во Ропотово, 68-годишниот од прилепското село Стровија пријавил дека во црквата „Свети Пророк Илија“,

Прочитајте го целиот напис
18.12.2016

ОЈО: Кај началникот на СВР Куманово најдени податоци поврзани со злосторничко здружување и злоупотреба на службената положба

ОЈО: Кај началникот на СВР Куманово најдени податоци поврзани со злосторничко здружување и злоупотреба на службената положба

Македонија

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во средата во врска со акцијата од вторникот попладне во

Прочитајте го целиот напис
14.12.2016

Оливер Спасовски е министер до објавување конечни резултати од изборите од ДИК

Оливер Спасовски е министер до објавување конечни резултати од изборите од ДИК

Македонија

  Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите објавени во одредени медиуми во врска со престанокот на мандатот на министерот

Прочитајте го целиот напис
14.12.2016

МВР: Акцијата во Куманово беше спроведена по наредба од ОЈО

МВР: Акцијата во Куманово беше спроведена по наредба од ОЈО

Македонија

  Министерството за внатрешни работи информираше во средата дека акцијата во која е извршен претрес на домот на началникот на

Прочитајте го целиот напис
14.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *