МАКФАКС

Tag "mvr"

МВР бара притвор за организаторите на протестите, испратило писмо до ОЈО

МВР бара притвор за организаторите на протестите, испратило писмо до ОЈО

Daily news

  МВР испратило писмо до Основното јавно обвинителство со кое го повикува што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на организаторите на протестите.

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Исчезна тинејџер од Младо Нагоричане

Исчезна тинејџер од Младо Нагоричане

Daily news

  Кумановската полиција трага по 17-годишно момче кое го нема веќе два дена. Неговото исчезнување вчера го пријавил неговиот татко М.С. од с.Младо Нагоричане, кумановско. Според таткото, неговиот 17-годишен син на

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Внук се обидел да ги ограби своите баба и дедо

Внук се обидел да ги ограби своите баба и дедо

Daily news

  Во саботата по полноќ во Штип, непознато лице со употреба на сила и подесен алат го скршило стаклото од влезната врата од куќата сопственост на  77-годишниот С.М. и 74-годишната

Прочитајте го целиот напис
09.04.2017

Димитриевски: Внатрешната контрола на МВР ќе ја открие полициската монтажа

Димитриевски: Внатрешната контрола на МВР ќе ја открие полициската монтажа

Daily news

МВР го затвори случајот во кој пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски, тврдеше дека е нападнат од непознати сторители. Во службениот билтен на Министерството, пишува дека настанот бил пријавен од вработен

Прочитајте го целиот напис
09.04.2017

Полицијата еден месец трага по бизнисменот во бегство Сеад Кочан

Полицијата еден месец трага по бизнисменот во бегство Сеад Кочан

Daily news

  Бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, oсомничен во случајот „Труст“ на СЈО веќе еден месец е во

Прочитајте го целиот напис
07.04.2017

Димитријевски: Дали МВР ги приведе напаѓачите за да понесат одговорност?

Димитријевски: Дали МВР ги приведе напаѓачите за да понесат одговорност?

Daily news

  За време на паузата на седницата во Собранието, Максим Димитријевски за новинарите даде изјава по повод вчерашните случувања, каде

Прочитајте го целиот напис
06.04.2017

За еден месец разбиени четири нарко групи

За еден месец разбиени четири нарко групи

Црна хроника

  Во координирана соработка со Секторот за криминалистички истраги – единица за недозволена трговија со дрога при Министерството за внатрешни

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Црна хроника

  Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Црна хроника

  По налог од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во саботата Министерството за внатрешни работи

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Тешка кражба во Македонски Брод

Тешка кражба во Македонски Брод

Црна хроника

  Во саботата во 23 часот во полициската станица Македонски Брод, 58-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден во времето од

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *