МАКФАКС

Tag "osuda"

Папата го осуди нападот врз христијаните во Египет

Папата го осуди нападот врз христијаните во Египет

Daily news

  Папата Франциск во неделата на миса на плоштадот Свети Петар ги осуди нападот врз христијанска црква во Египет, во кој загинаа 25 лица а над 70 се повредени, пренесуваат

Прочитајте го целиот напис
09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ со осуда за инцидентот со државното знаме во Куманово

ВМРО-ДПМНЕ со осуда за инцидентот со државното знаме во Куманово

Политика

  ВМРО ДПМНЕ најостро го осудува денешниот инцидент во Куманово во кој што од јарбол беше симнато македонското државно знаме и на негово место беше истакнато албанското, порачуваат од партијата.

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

СДСМ: Го осудуваме симнувањето државно знаме во Куманово, а Груевски да престане да си игра со стабилноста

СДСМ: Го осудуваме симнувањето државно знаме во Куманово, а Груевски да престане да си игра со стабилноста

Политика

  „Го осудуваме симнувањето државното знаме на Македонија од јарбол во центарот на Куманово. Повикуваме граѓаните да не потпаѓаат под провокации коишто имаат за цел поттикнување меѓуетнички тензии, од кого

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Ердоган го осуди терористичкиот напад во Лондон

Ердоган го осуди терористичкиот напад во Лондон

Европа

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги осуди нападите пред британскиот парламент во Лондон, порачувајќи дека „Турција ја споделува болката на Велика Британија“.   Ердоган на својот твитер профил напиша

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

ММДЧП од Стејт департментот побара осуда за Тиранската платформа

ММДЧП од Стејт департментот побара осуда за Тиранската платформа

Дијаспора

  Претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права, Бил Николов, повторно се сретна со релевантни претставници на американскиот Стејт

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Стејт департментот ја осуди „потпалувачката“ реторика на дел од политичките лидери во Македонија

Стејт департментот ја осуди „потпалувачката“ реторика на дел од политичките лидери во Македонија

Надворешна политика

  САД ги повикуваат политичките лидери во Македонија да престанат со нападите над демократските институции  и амбасадорите и да дозволат

Прочитајте го целиот напис
20.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *