МАКФАКС

Tag "stejt department"

Стејт Департментот нема слух за обвинувањата против Бејли

Стејт Департментот нема слух за обвинувањата против Бејли

Daily news

  Под наслов „Зошто Стејт департментот се уште го сака Џорџ Сорос“ весникот „Њујорк Пост“ го обави одговорот на Стет департментот на кампањата што се води во САД против амбасадорот

Прочитајте го целиот напис
12.04.2017

ММДЧП од Стејт департментот побара осуда за Тиранската платформа

ММДЧП од Стејт департментот побара осуда за Тиранската платформа

Дијаспора

  Претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права, Бил Николов, повторно се сретна со релевантни претставници на американскиот Стејт департмент и го повтори барањето на ММДЧП за САД да

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Трамп „омекна“ кон новинарите, Стејт департментот продолжи со редовните брифинзи

Трамп „омекна“ кон новинарите, Стејт департментот продолжи со редовните брифинзи

Вести

  Американскиот Стејт департмент во вторникот продолжи со редовните брифинзи за новинари, по пауза од 45 дена, пренесуваат американските медиуми.   Десетици новинари и камермани во вторникот влегоа во зградата

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Стејт департментот ја осуди „потпалувачката“ реторика на дел од политичките лидери во Македонија

Стејт департментот ја осуди „потпалувачката“ реторика на дел од политичките лидери во Македонија

Надворешна политика

  САД ги повикуваат политичките лидери во Македонија да престанат со нападите над демократските институции  и амбасадорите и да дозволат формирање на кредибилна и стабилна влада, порачал во вторникот порптаролот

Прочитајте го целиот напис
20.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *