МАКФАКС

Tag "tepacka"

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Бизарно

На шпанскиот остров Мајорка на натпреварот меѓу детските екипи на локалните фудбалски екипи Колеренсе и Аларо, неразумните родители пред своите наследници ја демонстрираа најгрдата страна на спортот, тепајќи се на

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Алкохолизирани лица натепале полицајци од Битола

Алкохолизирани лица натепале полицајци од Битола

Црна хроника

  Две алкохолизирани лица од Битола нападнале полициски службеници. Настанот во вторникот утрото во полициската станица Битола бил пријавил од страна на полициски службеник.   Полицаецот пријавил дека околу 03.30

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Тетовец нападнат од непознати лица, повреден е во главата и ногата

Тетовец нападнат од непознати лица, повреден е во главата и ногата

Црна хроника

Тетовец бил нападнат од непознати лица, кои му нанеле удар во главата со тап предмет и рана во ногата од остар предмет. Во полицијата во Тетово дежурен лекар во хируршкото

Прочитајте го целиот напис
24.01.2017

Татко и син претепани во Охрид

Татко и син претепани во Охрид

Црна хроника

  Во вторникот вечерта, во Охрид биле претепани татко и син, а синот се здобил и со внатрешно крварење во мозокот. Имено, три лица на бул.„Туристичка“, го начекале У.И. (18)

Прочитајте го целиот напис
18.01.2017

Македонските иселеници во Германија со тепачка го прославија Божик

Македонските иселеници во Германија со тепачка го прославија Божик

Дијаспора

Божикната прослава на македонските иселеници во Берлин имаше неславен крај, откако забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои

Прочитајте го целиот напис
12.01.2017

Турските пратеници се степаа околу новите уставни овластувања на Ердоган

Турските пратеници се степаа околу новите уставни овластувања на Ердоган

Регион

  Инцидент во турскиот парламент откако за време на расправата за новите уставни овластувања на претседателот дошло до тепачка помеѓу

Прочитајте го целиот напис
12.01.2017

Со метална прачка го тепал во слаткарница

Со метална прачка го тепал во слаткарница

Црна хроника

  Во саботата во Куманово, еден маж тепал друг со метална прачка, додека овој седел пред слаткарница. Имено, околу 7.30

Прочитајте го целиот напис
01.01.2017

Го натепал поради паркинг место

Го натепал поради паркинг место

Црна хроника

  Во саботата околу 13 часот во Скопје на улица „Владимир Положановски“ позади трговскиот центар, 27-годишниот Н.С. од село Марино,

Прочитајте го целиот напис
18.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *