(ВИДЕО) Канческа Милевска: Не го познавам лицето со качулка кое ме поздрави во Собранието

(ВИДЕО) Канческа Милевска: Не го познавам лицето со качулка кое ме поздрави во Собранието

Министерката за култура во заминување, Елизабета Канческа Милевска пред отварањето на новата филхармонија на новинарско прашање одговори…

Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ: Ги користиме демократските капацитети за да не се формира влада која нема легитимитет

Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ: Ги користиме демократските капацитети за да не се формира влада која нема легитимитет

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ беше посветено на случувањата во Собранието, а главното прашање беше дали…

Стојанче Ангелов: Протестите на „За заедничка Македонија“ се организирани од ВМРО-ДПМНЕ, а демонстрантите се фиктивни бранители

Стојанче Ангелов: Протестите на „За заедничка Македонија“ се организирани од ВМРО-ДПМНЕ, а демонстрантите се фиктивни бранители

Поранешниот генерал-мајор и претседател на партијата „Достоинство“ Стојанче Ангелов, во емисијата „Топ тема“ вели дека протестите организирани…