МАКФАКС

Tag "turizam"

Aгрофилија: Грција се искачи за седум места во извештајот за конкурентност во областа на патувањата и туризмот

Aгрофилија: Грција се искачи за седум места во извештајот за конкурентност во областа на патувањата и туризмот

Daily news

  Според извештајот за 2017 година за конкурентноста во областа на патувањата и туризмот, кој го составува Светскиот економски форум, Грција постигна импресивен напредок. Таа е поставена на 24-то место

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

SpaceX ќе испрати двајца вселенски туристи на круг околу Месечината во 2018-та

SpaceX ќе испрати двајца вселенски туристи на круг околу Месечината во 2018-та

Занимливости

Приватната американска вселенска компанија „SpaceX“ планира да испрати двајца туристи на лет околу Месечина во текот на идната 2018 година, соопштија од компанијата.   „Задоволни сме што можеме да објавиме

Прочитајте го целиот напис
28.02.2017

Вработените во Хрватска ќе добиваат парични средства за годишен одмор

Вработените во Хрватска ќе добиваат парични средства за годишен одмор

Регион

  Хрватска од 2018-та година на своите граѓани преку таканаречени „Сго картички“ (туристички ваучери) ќе им плаќа годишен одмор, соопштуваат од министерството за туризам во Хрватска. Парите ќе ги исплаќаат

Прочитајте го целиот напис
23.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *