МАКФАКС

Tag "vucic"

Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор

Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор

Регион

  Српскиот премиер и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претстојните претседателски избори Александар Вучиќ убедливо води пред останатите кандидати, додека на второ место е шегобиецот Љубиша Прелетачевиќ Бели,

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Вучиќ: Можам да одам на Косово и без дозвола, но не сакам да им направам проблем на Србите

Вучиќ: Можам да одам на Косово и без дозвола, но не сакам да им направам проблем на Србите

Регион

  Српскиот премиер и кандидат на претседателските избори Александар Вучиќ во неделата изјавил дека во рамките на кампањата сака да го посети Косово и дека тоа може да го направи

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Вучиќ: Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија

Вучиќ: Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија

Регион

  Српскиот премиер Александар Вучиќ во саботата во Нови Сад изјавил дека Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија, пренесуваат српските медиуми.   „Нам ни е потребно да бидеме

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Забранет спот од предизборната кампања на српскиот премиер Вучиќ

Забранет спот од предизборната кампања на српскиот премиер Вучиќ

Регион

  Советот на регулаторното тело за електронски медиуми во Србија во петокот им наложило на медиумите во рок од 24 часа да престанат со емитувањето на предизборниот спот на актуелниот

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Демостат тврди: Вучиќ 57 проценти наспроти Бели со 3 отсто

Демостат тврди: Вучиќ 57 проценти наспроти Бели со 3 отсто

Регион

  Според анкетата спроведена од страна на Центарот за истражување и објавување Демостат, Александар Вучиќ, ќе победи во првиот круг

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Изетбеговиќ: Вучиќ носи преголем број на чевли, двајцата работиме на помирувањето на народите

Изетбеговиќ: Вучиќ носи преголем број на чевли, двајцата работиме на помирувањето на народите

Регион

  Бошњачкиот член на претседателството на БиХ, Бакир Изетбеговиќ, од состанокот на премиерите на земјите од Западен Балкан, што денеска

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Совет за безбедност во Србија: Состојбата е стабилна, нема сериозна закана за мирот

Совет за безбедност во Србија: Состојбата е стабилна, нема сериозна закана за мирот

Регион

  По седницата на Советот за национална безбедност што се одржа во понеделникот во Белград е констатирано дека Србија е

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Вучиќ: Не одам во Сараево за да јадам ќебапи

Вучиќ: Не одам во Сараево за да јадам ќебапи

Регион

  Во пресрет на посетата на Босна и Херцеговина, српскиот премиер Александар Вучиќ, изјави во понеделникот дека во Сараево ќе

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Вучиќ: Опозициските кандидати сакаат „македонско сценарио“ во Србија

Вучиќ: Опозициските кандидати сакаат „македонско сценарио“ во Србија

Надворешна политика

  Актуелниот српски премиер и претседателски кандидат Александар Вучиќ ги обвинил неговите опозициски противкандидати дека сакаат да предизвикаат „македонско сценарио“

Прочитајте го целиот напис
09.03.2017

Вучиќ: Формирањето на косовска војска ќе значи и прекршување на меѓународното право

Вучиќ: Формирањето на косовска војска ќе значи и прекршување на меѓународното право

Регион

  Српскиот премиер Александар Вучиќ во средата изјави дека формирањето на косовска војска би значело кршење на резолуцијата 1244 од

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *