МАКФАКС

Tag "vulin"

Вулин: Брисел мора да знае, „голема Албанија“ значи и голема војна

Вулин: Брисел мора да знае, „голема Албанија“ значи и голема војна

Daily news

  Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Србија: Рама со закани од војна сака да ја уцени ЕУ

Србија: Рама со закани од војна сака да ја уцени ЕУ

Daily news

  Српскиот министер за труд Александар Вулин оценил дека албанскиот премиер Еди Рама преку своите изјави сака да уцени ЕУ и да порача дека е подготвен да предизвика војна на

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Тензии меѓу Приштина и Белград: Тачи ќе ја тужи Србија за геноцид, српски министер – само пробај да ги разгневиш Србите

Тензии меѓу Приштина и Белград: Тачи ќе ја тужи Србија за геноцид, српски министер – само пробај да ги разгневиш Србите

Daily news

  Изјавата на косовскиот претседател Хашим Тачи дека неговата земја се подготвува да ја тужи Србија за геноцид предизвика нови тензии меѓу двете земји, пренесуваат во средата српските медиуми.  

Прочитајте го целиот напис
05.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *