МАКФАКС

Tag "Zaev"

(ВИДЕО) Заев: Имаме целосна поддршка од ДУИ – Планот и стратегијата на СДСМ го подржува мнозинството

(ВИДЕО) Заев: Имаме целосна поддршка од ДУИ –  Планот и стратегијата на СДСМ го подржува мнозинството

Daily news

  Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги демантираше наводите дека нема целосна подршка од мнозинството.Рече дека имаат целосна подршка од ДУИ и другите политички партии. „Имаме целосна поддршка од мнозинството.69

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Заев: Секој ден одржуваме средби со Али Ахмети

Заев: Секој ден одржуваме средби со Али Ахмети

Daily news

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека не крие дека постојано е на линк со партиите од албанскиот блок, односно со партиите кои го сочинуваат мнозинството. „На денешниот состанок

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

Заев на средбата со Ромео: Демократските процеси мора да се одблокираат!

Daily news

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Р Италија во Р Македонија, Карло Ромео. На средбата е констатирана потребата од деблокада на демократските процеси во

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Заев на средбата со Иваниќ: Демократските процеси ќе продолжат, институциите да одговорат на уставните должности

Заев на средбата со Иваниќ: Демократските процеси ќе продолжат, институциите да одговорат на уставните должности

Daily news

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од заменик претседателката, Радмила Шекеринска и генералниот секретар Оливер Спасовски во средата оствари средба со делегација на Босна и Херцеговина предводена од Претседавачот

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не се откажува од Тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не се откажува од Тиранската платформа

Daily news

  Криминалецот Заев и злосторничкото здружение во врвот на СДС упорно ја туркаат Тиранската Платформа и не се откажуваат од

Прочитајте го целиот напис
17.04.2017

Заев за Велигден: Да ја празнуваме победата на животот, ќе има живот за сите

Заев за Велигден: Да ја празнуваме победата на животот, ќе има живот за сите

Daily news

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во чест на Христовото Воскренесие – Велигден, упати честитки до поглаварот на МПЦ –

Прочитајте го целиот напис
15.04.2017

Заев до Груевски: Амнестија нема да има

Заев до Груевски: Амнестија нема да има

Daily news

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на средбата со францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, порачал дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Прочитајте го целиот напис
12.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Народот му застана на патот на Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Народот му застана на патот на Заев

Daily news

  „Народот му застана на пат на криминалецот Заев и мафијата од СДС. Народот ги прочита лагите и не им

Прочитајте го целиот напис
09.04.2017

Заев до граѓаните Роми: Ќе живееме квалитетно сите, во едно општество за сите

Заев до граѓаните Роми: Ќе живееме квалитетно сите, во едно општество за сите

Daily news

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за Меѓународниот Ден на Ромите, упати честитка до припадниците на ромската заедница во Република

Прочитајте го целиот напис
08.04.2017

Заев за бугарски „Капитал“: Промените мора да се случат

Заев за бугарски „Капитал“: Промените мора да се случат

Daily news

  Идниот претседател на парламентот ќе испрати писмо на господинот Иванов и ќе му даде рок од 10 дена со

Прочитајте го целиот напис
07.04.2017
1 2 3 10

Макфакс е-билтен

Email *