21/01/2017

Парламентарни избори во Словенија

Парламентарни избори денеска се одржуваат во Словенија, каде право на глас имаат 1,7 милиони жители.Парламентарни избори денеска се одржуваат во Словенија, каде...

Буџетот на РМ ќе може да се следи преку интернет

Софтверска апликација за електронско подготовка и следење на извршувањето на Буџетот на Република Македонија беше презентирана денеска во Скопје.Софтверска апликација за електронско подготовка и следење...

Свинското месо подобро од виагра

Претседателката на Аргентина го препорачува свинското месо како замена за виагра, нагласувајќи дека си поминала прекрасен викенд со сопругот по јадењето на свинско на...

Предлог закон за Македонија во НАТО во Сенатот на САД

Предлог законот за поддршка на ширењето на НАТО и за прием нови држави, вклучувајќи ја и Македонија, е поднесен до американскиот Сенат.Предлог...

Првична истрага: Персоналот не ја почитувал процедурата

Машиновозачот и персоналот во возот што синоќа се урна во близина на Подгорица, каде загинаа најмалку 44 патници, “не ја почитувале процедурата“, соопштија денеска...

Конференција – позитивниот тренд на Македонска берза ќе продолжи

Македонската берза за тргување со хартии од вредност бележи зголемување на обемот на работа и таквиот позитивен тренд се очекува да продолжи.Македонската...

Ринго Стар му испеа Среќен роденден на Пол Маккартни

Tапанарот на легендарните ливерпулски Битлси, Ринго Стар и неговата сегашна музичка група All Starr Band снимија видеозапис за другиот член на „бубачките“ по повод...

Словенечките синдикати против намалување на платите при боледување

Сите водечки словенечки синдикални здруженија со едночасовен протест пред зградата на националното министерство за здравство и со заедничка петиција се спротивставија на предлог законот,...

За две години трипати родила близнаци

Американката Данеша Коуч од Канзас, САД, за две години и два месеца трипати родила близнаци, а сите тие се зачнати по природен пат.  Американката Данеша...

Секс кукли „подобри од вистинските жени“

Кукли од квалитетен силикон, кои се „толку реални што е тешко да се разликуваат од вистинските жени“, почнаа да се продаваат во Јапонија.