21/01/2017
video

ВИДЕО. Синот на тајвански политичар ангажираше 50 стриптизети на погребот на таткото

Син на тајвански политичар ангажирал 50 стриптизети кои танцувале на 50 џипови, предизвикувајќи застој во сообраќајот на необичниот погреб на неговиот татко неодамна починатиот...

На бездомник му фрлија монета вредна 12.000 долари

Во британскиот град Ексетер непознат минувач му оставил на бездомни колекционерска монета од 50 пени, чијашто вредност се проценува на 10.000 фунти, односно 12.000...

Гром удри во млада девојка за време на новогодишна прошетка на плажа

Дваесет и петгодишна девојка била погодена од гром додека се шетала на плажа во близина на Сао Паоло, а лекарите сѐ уште се борат...

Виетнамец 18 години живеел со хируршки ножици во утробата

Виетнамецот Ма Ван Н’хат неодамна бил подложен на оперативен зафат со кој успешно од стомачната шуплина му се отстранети хируршки ножички кои таму биле...

Мечка среде емисија нападна руска водителка

  Мечката Боња среде емисија на една руска телевизија нападна водителка, која пак, иронично, во тој момент говорела за тоа колку овие животни можат да...

Ким Џонг-ун го заменил Божик со роденденот на баба му

  Режимот на севернокорејскиот диктатор Ким Џонг-ун ги натерал христијаните во земјата наместо Божик да го слават роденденот на баба му Ким Џонг-сук, пренесуваат светските...

Тајвански средношколци учествувале на парада носејќи нацистички униформи

    Директор на средно училиште на северот од Тајван поднел оставка поради парадата на која учениците користеле костими на тема нацизам и знамиња со свастики,...

Виетнамка ставила отров за стаорци во супа на јавен штанд

Една Виетнамка признала дека ставила отров за стаорци во супа на штандот со храна на нејзината внука во Хо Ши Мин, пренесуват во понеделник...

Грчкиот Дедо Мраз ограби слаткарница

Вооружен маж во костумот на Свети Василиј, грчката варијанта на Дедо Мраз, ограбил во саботата вечерта слаткарница во квартот Патисија, во северниот дел од...

Дожд од евра на германски автопат врнел на Бадник

Маж кој заборавил да ја земе актовката од покривот на својот автомобил предизвикал одушевување на Бадник вечерта на автопат на југот од Германија, кога...