МАКФАКС

Пијана жена слетала од надвозник на пруга, па продолжила да вози

Пијана жена слетала од надвозник на пруга, па продолжила да вози
12.03.2017, 11:59

Пијана жена во германскиот град Диселдорф со автомобилот ја пробила заштитната ограда на надвозникот, слетала со возилото на железничка пруга и продолжила да вози, запрела кога пред неа се појавил влез за тунел.

Инцидентот се случил во раните утрински часови во недела, објави полицијата, а жената минала со полесни повреди.

Нејзиниот автомобил што останал заглавен меѓу шините, предизвикал проблеми во сообраќајот на подземната железница што ги поврзува Диселдорф и Крефелд. /крај/хн/ст

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *