МАКФАКС

Њујоршката полиција ловела бик низ улиците на Квинс

Њујоршката полиција ловела бик низ улиците на Квинс
23.02.2017, 10:20

Њујоршката полиција повеќе од два часа ловеше див бик низ улиците на Квинс, кој побегнал од локалната кланица, пренесуваат американските медиуми.

Полицијата успеала да го загради бикот и да го совлада, но животното угинало на пат кон засолништето каде што требало да биде сместено.

Бикот за време на бегството не повредил никого. /крај/он/ст

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *