21/01/2017

Жестока тепачка на лет за Лондон, пилотот принудно слетал – видео

Физичка пресметка се случи меѓу двајца патници на летот од Бејрут за Лондон, заради што пилотот морал принудно да слета во Истанбул. Драматичната снимка на...
video

ВИДЕО. Синот на тајвански политичар ангажираше 50 стриптизети на погребот на таткото

Син на тајвански политичар ангажирал 50 стриптизети кои танцувале на 50 џипови, предизвикувајќи застој во сообраќајот на необичниот погреб на неговиот татко неодамна починатиот...

На бездомник му фрлија монета вредна 12.000 долари

Во британскиот град Ексетер непознат минувач му оставил на бездомни колекционерска монета од 50 пени, чијашто вредност се проценува на 10.000 фунти, односно 12.000...

Ким Џонг-ун го заменил Божик со роденденот на баба му

  Режимот на севернокорејскиот диктатор Ким Џонг-ун ги натерал христијаните во земјата наместо Божик да го слават роденденот на баба му Ким Џонг-сук, пренесуваат светските...

Гром удри во млада девојка за време на новогодишна прошетка на плажа

Дваесет и петгодишна девојка била погодена од гром додека се шетала на плажа во близина на Сао Паоло, а лекарите сѐ уште се борат...

ВИДЕО: Жена скокна од авион додека рулаше по писта

Една жена скокнала од авион додека тој уште возел по пистата по слетувањето, но не завршила во затвор туку на психолошка процена, јавуваат американските...

ВИДЕО. Човекот пајак се обиде да го прекине мечот меѓу Сити и Вест Хем

  Маж облечен во костимот на стрип јунакот Спајдермен истрча на теренот во текот на фудбалскиот натпревар од Англискиот куп меѓу екипите на Вест Хем...

Мечка среде емисија нападна руска водителка

  Мечката Боња среде емисија на една руска телевизија нападна водителка, која пак, иронично, во тој момент говорела за тоа колку овие животни можат да...

Американска фирма се извини за чизми со свастика, кои ги разграбаа неонацистите

Американската компанија „Conal International Trading Inc“ издаде јавно извинување за чизмите чиишто ѓонови оставаат трага во форма на нацистичкиот кукаст крст. На официјалната интернет страница...

Почина ученик кој добил напад на астма додека бил притворен во училиште во Лондон

Едно 14-годишно астматично момче со специјални потреби почина за време на примена на педагошка казна во училиште во источен Лондон, објави британски Daily Mail Насар...