МАКФАКС

Бизарно

(ГАЛЕРИЈА) Калуѓерки одгледуваат марихуана во Калифорнија

(ГАЛЕРИЈА) Калуѓерки одгледуваат марихуана во Калифорнија

Daily news

  „Сестрите од долината” – самоорганизираните калифорниски „калуѓерки на марихуана”, се во мисија и имаат овластување да производуваат производи од канабис. Тие нагласуваат дека, сепак, не се дел од Католичката

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Трета светска почнува на 13 мај, предвидува јасновидецот кој во 2015 рече Трамп влегува во Белата куќа

Трета светска почнува на 13 мај, предвидува јасновидецот кој во 2015 рече Трамп влегува во Белата куќа

Daily news

  Според јасновидецот Хорасио Вијегас кој правилно предвиде дека Доналд Трамп ќе ја нападне Сирија, Третата светска војна ќе започне на 13 мај оваа година, пишува во средата “Дејли мирор”.

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Daily news

  Поранешниот пар Адриана Лима и Марко Јариќ ставија крај на својот брак пред две години, а по разводот посочија дека нивниот однос остана пријателски. Сепак, во последно време, Лима

Прочитајте го целиот напис
16.04.2017

(ВИДЕО+ФОТО 18+) Еротска велигденска снимка: Адриана Лима ги возбуди христијаните

(ВИДЕО+ФОТО 18+) Еротска велигденска снимка: Адриана Лима ги возбуди христијаните

Daily news

  Популарното британско списание „LOVE„ ги поздрави своите читатели за Велигден со уникатно и провокативно видео на познатиот бразилски модел Адриана Лима, соопшти во неделата life.ru Клипотпредизвика бес меѓу христијаните

Прочитајте го целиот напис
16.04.2017

Пет заблуди за најпаметните жени

Пет заблуди за најпаметните жени

Daily news

  1. Паметните жени се кариеристки. Да, многу од нив се. Интелигентните луѓе имаат потреба да се развиваат и да

Прочитајте го целиот напис
15.04.2017

„Јунајтед Ерлајнс“ пострашна од Виетконг

„Јунајтед Ерлајнс“ пострашна од Виетконг

Daily news

Лекарот од Кентаки, Дејвид Дао, кој стана планетарно познат откако персоналот на авиокомпанијата „Јунајтед Ерлајнс“ го исфрли насилно од авион,

Прочитајте го целиот напис
13.04.2017

Патник насилно симнат од авион на компанијата „Јунајтед Ерлајнс“ (Видео)

Патник насилно симнат од авион на компанијата „Јунајтед Ерлајнс“ (Видео)

Daily news

  Патник насилно бил симнат од лет на компанијата „Јунајтед Ерлајнс“, поради што полетувањето доцнело два часа. Инцидентот се случил

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Имитатори на Трамп, Путин и Ким Џонг Ун со урнебесно шоу (Видео)

Имитатори на Трамп, Путин и Ким Џонг Ун со урнебесно шоу (Видео)

Daily news

  Тројца имитатори на претседателите на САД, Русија и Северна Кореја направија урнебесно шоу на конференција во Лос Анџелес, носејќи

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Фински мотоциклист се загуби во Чешка поради карта од советската ера

Фински мотоциклист се загуби во Чешка поради карта од советската ера

Daily news

Фински мотоциклист се загубил во Чешка, користејќи мапа којашто потекнувала уште од советскиот период, пишуваат локалните медиуми. Избезумениот 64-годишник за

Прочитајте го целиот напис
06.04.2017

Победа на најсмрдливата патика

Победа на најсмрдливата патика

Бизарно

Седум млади натпреварувачи од разни делови на САД вложија максимум за да се закитат со бизарната титула на сопственик на

Прочитајте го целиот напис
29.03.2017
1 2 3 77

Макфакс е-билтен

Email *