МАКФАКС

Бизарно

Љубопитно „јети“ влета во живо на американска телевизија (ВИДЕО)

Љубопитно „јети“ влета во живо на американска телевизија (ВИДЕО)

Бизарно

Несмасниот „снежен човек“ го прекина метеоролошкиот прилог пренесуван во живо на американскиот телевизиски канал 22News, стана ѕвезда на YouTube.   Како што пренесува весникот The Huffington Post, инцидентот се одиграл

Прочитајте го целиот напис
13.02.2017

Колумбиец глумел жртва на киднапирање за да плати долг во бордел

Колумбиец глумел жртва на киднапирање за да плати долг во бордел

Бизарно

Млад возач на Uber, сфаќајќи дека нема доволно пари да ги плати долговите во јавна куќа во Колумбија, одглумел грабнување барајќи откуп од сопственичката на автомобилот со кој таксирал. Харолд

Прочитајте го целиот напис
11.02.2017

Саудиски принц закупи половина авион, за своите соколи

Саудиски принц закупи половина авион, за своите соколи

Бизарно

Еден од корисниците на порталот Reddit објави фотографија на којашто се снимени повеќе од 80 соколи ловци удобно сместени во салонот на патнички авион. Според авторот на постот, фотографијата му

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Жена од Берлин ќе плати казна од 250.000 евра ако пуши на својот балкон по 20 часот

Жена од Берлин ќе плати казна од 250.000 евра ако пуши на својот балкон по 20 часот

Бизарно

  На жена од Берлин ѝ е забрането да пуши цигара на својот балкон по 20 часот навечер, а ако ја прекрши наредбата од судот се соочува со казна од

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Американец го „обеси“ Трамп со знамето на СССР

Американец го „обеси“ Трамп со знамето на СССР

Бизарно

Жител на американскиот град Форт Вејн, во сојузната држава Индијана беа вознемирен забележувајќи труп обесен на дрво кој во рацете

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Семејство загина под стотици килограми облека

Семејство загина под стотици килограми облека

Бизарно

Брачна двојка и нивната 12-годишна ќеркичка бизарно загинаа во нивниот дом во шпанскиот град Аликанте, откако врз нив се струполиле

Прочитајте го целиот напис
29.01.2017

Љубители на селфи до смрт измачија делфинче

Љубители на селфи до смрт измачија делфинче

Бизарно

Корисниците на социјалните мрежи се гневни поради инцидентот кој се одиграл на плажата кај Санта Тересите во Аргентина, кога толпата

Прочитајте го целиот напис
29.01.2017

ВИДЕО. Двајца турски фудбалери го постигнаа најбизарниот автогол

Голманот на турскиот фудбалски клуб Газиантеп ја испушти топката од рацете прославувајќи го со соиграчот одбранетиот пенал, но така двајцата

Прочитајте го целиот напис
27.01.2017

Мајката пушела на перон, возот заминал со нејзиното бебе

Мајката пушела на перон, возот заминал со нејзиното бебе

Бизарно

Искористувајќи ја можноста да запалат цигара на ѓелезничката станица во Ле Манс, млада мајка и нејзиниот партнер не успеале на

Прочитајте го целиот напис
26.01.2017

Пензионер украл од ветерани 150.000 долари и ги потрошил на порно

Пензионер украл од ветерани 150.000 долари и ги потрошил на порно

Бизарно

Жител на американскиот град Мансфилд, 72-годишниот Фредерик Браун, е осуден на 2,5 години затвор поради кражба наоколу 150.000 долари од

Прочитајте го целиот напис
25.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *