МАКФАКС

Естрада

(ЖЕШКО ФОТО) Џеј Ло во проѕирен фустан, кој ништо не сокрива

(ЖЕШКО ФОТО) Џеј Ло во проѕирен фустан, кој ништо не сокрива

Daily news

  На доделувањето на наградите за латино музика, кое се одржа во Мајами, пејачката и актерка, Џенифер Лопез повторно го собра сето внимание на гостите и публиката. Таа беше облечена

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Промоција на „Кома“ на Сека Алексиќ

Промоција на „Кома“ на Сека Алексиќ

Daily news

Фоклк ѕвездата одржа спектакуларна промоција на новиот албум „Кома“ во вилата „Јелена“, која беше премала за да ги прими сите гости на Сека. Многу пејачки доаѓаа да ја поддржат Сека,

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Ретро: СЈО на Златна Бубамара (ВИДЕО)

Ретро: СЈО на Златна Бубамара  (ВИДЕО)

Daily news

Биба Додева заедно со уште две колешки, преку музички и сценски настап ги имитираа трите обвинителки од СЈО, Катица Јанева, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска на овогодинешното издание на Златна

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Евровизиската нумера на Хрватска потсетува на нумера од „Фроузен“

Евровизиската нумера на Хрватска потсетува на нумера од „Фроузен“

Daily news

Хрватска ја промовираше песната што ќе ја претставува земјата на овогодишниот Избор за песна на Евровизија, што ќе се одржи во мај во Киев. Станува збор за нумерата „My Friend“

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Македонски автори на странски пазар

Македонски автори на странски пазар

Daily news

Издадена е првата компилација на амбиентална, електронска и експериментална музика „Remote Perspective, An Abstract Sound Compilation“ реализирана за македонската веб

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Памела Андерсон во секси реклама

Памела Андерсон во секси реклама

Daily news

Некогашната „чуварка од плажата“ сними серија црно-бели фотографии за британскиот моден бренд „Коко де мер“. Кампањата за секси-долната облека веќе

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

Урнебесната страна на бракот

Урнебесната страна на бракот

Daily news

Бојан Велевски наскоро тргнува на турнеја низ Македонија со стенд-ап комедијата „Џаст мерид“. Одличниот прием кај публиката минатата сабота во

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се двојка со најголем стил

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се двојка со најголем стил

Daily news

Пејачката и бејзбол играчот се само неколку месеци заедно, но нивните пријатели откриваат дека тие се согласуваат навистина одлично и

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Сека Алексиќ заврши во болница

Сека Алексиќ заврши во болница

Daily news

Фотографијата на популарната пејачка во болнички кревет и со игла од инфузија во раката ги загрижи нејзините фанови. Пејачката Сека

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Ким и Кортни Кардашијан во бикини го запалија интернетот

Ким и Кортни Кардашијан во бикини го запалија интернетот

Daily news

Салото на Ким и тангата на Кортни Кардашијан во Мексико станаа тема на денот на социјалните мрежи. Сестрите Ким и

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017
1 2 3 171

Макфакс е-билтен

Email *