МАКФАКС

Естрада

Руската претставничка на Евровизија би можела да настапи преку сателит

Руската претставничка на Евровизија би можела да настапи преку сателит

Естрада

Организаторите на натпреварот Песна на Евровизија и предложија во четврток на руската пејачка Јулија Самојлова својот настап на Евросонгот да го изведе преку сателит, откако украинските власти и забранија влез

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Детскиот фестивал „Поточиња“ во МОБ

Детскиот фестивал „Поточиња“ во МОБ

Естрада

  Со пристигнување на пролетта, на 8 – 9 април во Македонска опера и балет пристигнува и новото 14-то издание на детскиот фестивал „Поточиња“. Најмалите љубители на музиката ќе можат

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

(ВИДЕО) Русинката Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев – доби 3- годишна забрана за влегување во земјата

(ВИДЕО) Русинката Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев – доби 3- годишна забрана за влегување во земјата

Естрада

  Руската пејачка Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев. Од Украина доби 3 – годишна забрана за влегување во земјата.   Одлуката ја донесе Службата за безбедност

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Ема Вотсон ќе тужи за украдените фотографии

Ема Вотсон ќе тужи за украдените фотографии

Естрада

Ема Вотсон, ѕвездата на филмот „Убавицата и ѕверот“, има намера да подигне тужба поради кражба на нејзините фотографии од мрежата, а нејзините претставници за медиумите во средата ги демантираа наводите

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени во живо на сајтот на Македонски телеком

Концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени во живо на сајтот на Македонски телеком

Естрада

Македонски Телеком ќе им овозможи на фановите да го доживеат концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Адел открива дека на концерти од фановите се крие во црна кутија

Адел открива дека на концерти од фановите се крие во црна кутија

Естрада

Британската пејачка Адел откри дека секоја вечер таа е уплашена и облиена со пот, бидејќи на нејзините настапи ја превезуваат

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Почина Џони Слеџ, една од сестрите во групата „Систер Слеџ“

Почина Џони Слеџ, една од сестрите во групата „Систер Слеџ“

Естрада

Американската пејачка Џони Слеџ, една од четирите сестри кои заедно го изведуваа познатиот диско хит „We are family“, почина на

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Јана Бурческа со „Dance Alone“ ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Јана Бурческа со „Dance Alone“ ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Естрада

„Dance Alone“ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот

Прочитајте го целиот напис
11.03.2017

Погребот на Џорџ Мајкл ќе биде таен, без медиуми и фанови

Погребот на Џорџ Мајкл ќе биде таен, без медиуми и фанови

Естрада

Точно пред три дена и речиси 10 недели по смртта на пејачот Џорџ Мајкл, официјалниот обдукциски наод потврди дека смртта

Прочитајте го целиот напис
10.03.2017

Сопругата на Серхио Рамос најсексипилна жена на фудбалер

Сопругата на Серхио Рамос најсексипилна жена на фудбалер

Естрада

Пред секој важен меч на фудбалскиот клуб Реал Мадрид, шпанските новини се преплавени со фотографии на Пилар Рубио, сопруга на

Прочитајте го целиот напис
09.03.2017
1 2 3 169

Макфакс е-билтен

Email *