21/01/2017

Тијана забранета на Пинк телевизија

Тијана Дапчевиќ ја смени издавачката куќа, поради што од телевизијата Пинк го забраниле нејзиното појавување во емисиите на телевизијата, објави весникот „Вечерње новости“. По 15...

Загина познатиот белоруски модел Наталија Макеј

Познатиот поранешен белоруски модел Наталија Макеј, починала на 43-годишна возраст, објавија во петокот локалните медиуми. Според првичните податоци, Макеј починала како последица од труење со...

Адријана Лима го лови Роналдо?!

Ако им се верува на најновите шпекулации, бразилската манекенка Адријана Лима „му фрлила око“ на славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо. Шпекулациите дека бразилската убавица се...

Џенет Џексон го роди своето првенче на 50 години

Познатата американска пејачка Џенет Џексон, помладата сестра на починатата поп икона Мајкл Џексон, го роди своето првенче на 50 годишна возраст, објави во вторникот...

Депресија, секс, дроги – контроверзниот живот на Џорџ Мајкл

Џорџ Мајкл беше легенда. Иако последните десетина години ги полнеше таблоидите со своите здравствени проблеми и проблемите со дрогата, беше и остана неоспорна музичка...

Бред Пит го прифати разводот и бара заедничко старателство над децата

По повеќе од еден месец откако холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за разведување на бракот, нејзиниот не помалку славен сопруг Бред Пит конечно...

Актерот Алек Болдвин со бејзбол капа со слоганот на Трамп на руски

Познатиот американски актер Алек Болдвин се фотографираше со бејзбол капа со слоганот на избраниот американски претседател Доналд Трамп, но на руски јазик. „Сделать америки здорово...

Обдукцијата покажа дека смртта на Џорџ Мајкл е „нејасна“

Обдукцијата којашто требаше да ја потврди причината за смртта на пејачот дала „нејасни“ резултати, јавува во петокот BBC повикувајќи се на полициски извори. Славниот британски...

Бијело дугме во април со концерт во Скопје

  Најголемиот музички бренд и бенд на Балканот на сите времиња, Бијело дугме, по долго време ќе одржи свој концерт во Скопје. Концертот на Бијело дугме...

Gillan: Да се пее со симфониски оркестар за мене е луксуз!

  Во сабота ќе се случи концертот на големиот Ian Gillan, со бендот на Don Airey и Македонската филхармонија во Скопје. Иако важи за највпечатливиот вокал...