МАКФАКС

Естрада

Мерил Стрип го обвини Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на Оскарите

Мерил Стрип го обвини Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на Оскарите

Естрада

Американсата актерка Мерил Стрип во саботата го обвини дизајнерот Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на доделувањето на најпрестижните филмски награди Оскарите, лажно обвинувајќи ја дека ѝ е платено

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британските музички награди

Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британските музички награди

Естрада

Признанијата за најдобар пејач и за најдобар албум годинава на Британските музички награди ги доби Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата година. Наградата наместо Боуви ја прими Мајкл К.

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

De:sonanz: Концерт на N.M.O во Станица 26

De:sonanz: Концерт на N.M.O во Станица 26

Естрада

  De:sonanz Festival Skopje за сабота вечер ја најавува интернационалниот аудиовизуелен феномен базирана во Берлин – групата N.M.O Концертот ќе се одржи во сабота со почеток во 20.30 часот во

Прочитајте го целиот напис
18.02.2017

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Естрада

Еден од основачите на легендарниот рок состав Pink Floyd, сега 73-годишниот Роџер Вотерс, оцени во четвртокот вечерта дека нивниот култен албум „The Wall“ (Ѕид), сега е поактуелен од кога и

Прочитајте го целиот напис
17.02.2017

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Естрада

  Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017

Цеца ќе одржи концерт во Скопје во март

Цеца ќе одржи концерт во Скопје во март

Естрада

  Големата балканска ѕвезда Светлана Ражњатовиќ – Цеца на 25 март ќе одржи голем концерт во Скопје, во Вип Арена,

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017

(Видео) Нова песна и спот на Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски – „Немам пари“

(Видео) Нова песна и спот на Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски – „Немам пари“

Естрада

  Странското секогаш е подобро, послатко, поубаво, а кај нас нема работа, кине “беспарица”, и сите фаци само “странско” пуштаат…

Прочитајте го целиот напис
15.02.2017

Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Естрада

Култниот британски музички гениј Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата 2016 година, е добитник на престижната музичка награда Греми

Прочитајте го целиот напис
13.02.2017

Холандскиот гениј Orlando Voorn во Станица 26

Холандскиот гениј Orlando Voorn во Станица 26

Естрада

  Познатиот диџеј, музичар и продуцент Orlando Voorn од Амстердам, Холандија ќе настапи овој петок, во Станица 26. За овој

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017

Universal Music group ги откупи правата на необјавените песни на Принс

Universal Music group ги откупи правата на необјавените песни на Принс

Естрада

Компанијата Universal Music group ги откупи правата на речиси сите необјавени песни на американскиот музичар Принс, со договор што го

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017
1 2 3 167

Макфакс е-билтен

Email *