МАКФАКС

Естрада

Дру Баримор го покажа вереничкиот прстен

Дру Баримор го покажа вереничкиот прстен

Естрада

Американската актерка Дру Баримор и нејзиниот нов вереник Вил Копелман во саботата објавија фотографии на кои се гледа нејзиниот веренички прстен, потврдувајќи ги нагаѓањата дека се приклучуваат на долгата листа

Прочитајте го целиот напис
07.01.2012

Мила Кунис ново лице на Диор

Мила Кунис ново лице на Диор

Естрада

Актерката од филмот „Пријател со повластици“ (Friends with Benefits), Мила Кунис е најновата славна личност којашто ќе учествува во рекламната кампања на Диор, соопшти француската модна компанија. Актерката од филмот

Прочитајте го целиот напис
07.01.2012

Арета Френклин ќе се мажи

Арета Френклин ќе се мажи

Естрада

Кралицата на соулот, Арета Френклин, направи веридба во текот на новогодишните празници, така придружувајќи им се на уште некои славни личности, како што беше пејачот на Аеросмит, Стивен Тајлор и

Прочитајте го целиот напис
03.01.2012

Синглот на Колдплеј бр. 1 на британската топ листа

Синглот на Колдплеј бр. 1 на британската топ листа

Естрада

Алтернативната британска рок група Колдплеј стаса во неделата на првото место од британските топ листи со синглот „Paradise“ кој е ниоминиран и за наградата Греми, соопшти британската Official UK Charts

Прочитајте го целиот напис
02.01.2012

Елтон Џон снима автобиографски филм

Елтон Џон снима автобиографски филм

Естрада

Елтон Џон работи на автобографски филм, и како што вели во интервјуто за Los Angeles Times, најмногу би сакал на

Прочитајте го целиот напис
02.01.2012

Кети Пери се разведува една година по свадбата

Кети Пери се разведува една година по свадбата

Естрада

Американската поп пејачка Кети Пери се разведува од нејзиниот сопруг, британскиот актер Расел Бренд, пишува во саботата магазинот Daily Telegraph.

Прочитајте го целиот напис
31.12.2011

Лејди Гага за Нова година на Тајмс Сквер во Њујорк

Лејди Гага за Нова година на Тајмс Сквер во Њујорк

Естрада

Лејди Гага ќе биде специјален гостин на њујоршкиот градоначалник Мајкл Блумберг на традиционалната новогодишна прослава на Тајмс Сквер и во

Прочитајте го целиот напис
30.12.2011

Мел Гибсон и официјално разведен

Мел Гибсон и официјално разведен

Естрада

Холивудскиот актер и режисер Мел Гибсон официјално се разведе од својата сопруга Робин Гибсон, со која беше во брак 28

Прочитајте го целиот напис
24.12.2011

Дениро доби ќеркичка

Дениро доби ќеркичка

Естрада

Холивудскиот актер Роберт Дениро и неговата сопруга Грејс Хајтауер станаа горди родители на девојченце коешто на свет го донесе сурогат

Прочитајте го целиот напис
24.12.2011

Џорџ Мајкл пуштен од болница

Џорџ Мајкл пуштен од болница

Естрада

Британскиот пејач Џорџ Мајкл е пуштен од болницата во Виена и ќе може да ги помине празниците дома, соопшти денеска

Прочитајте го целиот напис
22.12.2011

Макфакс е-билтен

Email *