МАКФАКС

Естрада

Скарлет Јохансон се разведува од Ромен Доријак

Скарлет Јохансон се разведува од Ромен Доријак

Естрада

Славната американска актерка Скарлет Јохансон поднел барање за развод од нејзиниот втор сопруг Ронем Дорија, пишува средата весникот The New York Post.   Актерката во вторникот го поднела барањето за

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Откриена причината за смртта на Џорџ Мајкл

Откриена причината за смртта на Џорџ Мајкл

Естрада

Речиси три месеца по смртта на Џорџ Мајкл, извештајот од обдукцијата ја открива причината за смртта на легендарниот пејач. Патологот констатирал дека Мајкл починал од природна смрт, а боледувал од

Прочитајте го целиот напис
07.03.2017

AFROJACK премиерно на второто издание на фестивалот OHRID CALLING 2017

AFROJACK премиерно на второто издание на фестивалот OHRID CALLING 2017

Естрада

Еден од најпознатите светски музички артисти на денешницата, суперпопуларниот диџеј AFROJACK, премиерно ќе настапи ова лето во Македонија, и тоа на второто издание на фестивалот OHRID CALLING 2017, ноќ спроти

Прочитајте го целиот напис
07.03.2017

Адел потврди дека се омажила тајно

Адел  потврди дека се омажила тајно

Естрада

Британската пејачка Адел на неодамнешниот концерт во австралиски Бризбејн го потврдила она за што долго време нагаѓаа медиуми, односно дека тајно се омажила.   Пред да ја отпее еден од

Прочитајте го целиот напис
06.03.2017

Ванеса Меј за првпат во Македонија

Ванеса Меј за првпат во Македонија

Естрада

Британската мега популарна виолинистка Ванеса Меј за прв пат доаѓа во Македонија, каде ќе се претстави пред публиката во Вип

Прочитајте го целиот напис
06.03.2017

Трамп против Терминаторот: Отпуштен е, не даде отказ

Трамп против Терминаторот: Отпуштен е, не даде отказ

Естрада

Американскиот претседател саркастично го коментираше славниот Арнолд Шварценгер откако холивудскиот актер и поранешниот калифорниски гувернер изјави дека поради него го

Прочитајте го целиот напис
05.03.2017

Натали Портман го роди второто дете, девојченце

Натали Портман го роди второто дете, девојченце

Естрада

Израелско-американската актерка Натали Портман го родила своето второ дете, девојченцето Амалија, на 22-ри февруари. МЈ објави нејзиниот агент во петокот.

Прочитајте го целиот напис
04.03.2017

Мерил Стрип го обвини Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на Оскарите

Мерил Стрип го обвини Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на Оскарите

Естрада

Американсата актерка Мерил Стрип во саботата го обвини дизајнерот Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на доделувањето на најпрестижните

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британските музички награди

Дејвид Боуви ги одбележа годинашните Британските музички награди

Естрада

Признанијата за најдобар пејач и за најдобар албум годинава на Британските музички награди ги доби Дејвид Боуви, кој почина во

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

De:sonanz: Концерт на N.M.O во Станица 26

De:sonanz: Концерт на N.M.O во Станица 26

Естрада

  De:sonanz Festival Skopje за сабота вечер ја најавува интернационалниот аудиовизуелен феномен базирана во Берлин – групата N.M.O Концертот ќе

Прочитајте го целиот напис
18.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *