МАКФАКС

Естрада

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Албумот „The Wall“ поактуелен по влегувањето на Трамп во Белата куќа

Естрада

Еден од основачите на легендарниот рок состав Pink Floyd, сега 73-годишниот Роџер Вотерс, оцени во четвртокот вечерта дека нивниот култен албум „The Wall“ (Ѕид), сега е поактуелен од кога и

Прочитајте го целиот напис
17.02.2017

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Бој Џорџ проговори за мрачниот период на својата кариера

Естрада

  Пејачот Бој Џорџ (55) во една емисија проговори за најмрачниот период на својата кариера, кога кај него дома држел во заробеништво маж. Пејачот на групата Culture Club во 2007

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017

Цеца ќе одржи концерт во Скопје во март

Цеца ќе одржи концерт во Скопје во март

Естрада

  Големата балканска ѕвезда Светлана Ражњатовиќ – Цеца на 25 март ќе одржи голем концерт во Скопје, во Вип Арена, „Борис Трајковски”. Вип Арената „Борис Трајковски“ ќе биде претесна за

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017

(Видео) Нова песна и спот на Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски – „Немам пари“

(Видео) Нова песна и спот на Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски – „Немам пари“

Естрада

  Странското секогаш е подобро, послатко, поубаво, а кај нас нема работа, кине “беспарица”, и сите фаци само “странско” пуштаат… Сценарио од филм или македонска реалност? По завршувањето на првата

Прочитајте го целиот напис
15.02.2017

Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Дејвид Боуви постхумно награден со Греми за најдобар алтернативен албум

Естрада

Култниот британски музички гениј Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата 2016 година, е добитник на престижната музичка награда Греми

Прочитајте го целиот напис
13.02.2017

Холандскиот гениј Orlando Voorn во Станица 26

Холандскиот гениј Orlando Voorn во Станица 26

Естрада

  Познатиот диџеј, музичар и продуцент Orlando Voorn од Амстердам, Холандија ќе настапи овој петок, во Станица 26. За овој

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017

Universal Music group ги откупи правата на необјавените песни на Принс

Universal Music group ги откупи правата на необјавените песни на Принс

Естрада

Компанијата Universal Music group ги откупи правата на речиси сите необјавени песни на американскиот музичар Принс, со договор што го

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017

Арета Френклин повеќе нема да оди на турнеи

Арета Френклин повеќе нема да оди на турнеи

Естрада

Легендата на соул музиката Арета Френклин вели дека повеќе нема намера да оди на турнеи откако ќе го објави новиот

Прочитајте го целиот напис
10.02.2017

Kание Вест, Џастин Бибер и Дрејк ќе ги бојкотираат Греми наградите

Kание Вест, Џастин Бибер и Дрејк ќе ги бојкотираат Греми наградите

Естрада

Греми наградите кои важат за најпрестижни награди во музичкиот свет оваа година се соочуваат со сериозни проблеми имајќи предвид дека

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Карневалските огнови на Парагвај (ГАЛЕРИЈА)

Карневалските огнови на Парагвај (ГАЛЕРИЈА)

Естрада

Парагвајскиот град Енкарнасион, на 375 километри од Асансион, е карневалската престолнина на Парагвај. Таму се одржува традиционалниот најголем карневал во

Прочитајте го целиот напис
30.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *