МАКФАКС

Hitech

Мала направа помага да го следите својот автомобил користејќи го својот смартфон

Мала направа помага да го следите својот автомобил користејќи го својот смартфон

Hitech

Со повеќе од 2,5 милиони примероци продадени ширум светот, оваа направа помага да го пронајдете сето она што вообичаено во секојдневниот живот се случува попатно да го изгубите.   Дали

Прочитајте го целиот напис
17.11.2016

Apple ќе развива паметни очила

Apple ќе развива паметни очила

Hitech

Започнаа со паметен телефон, па пристигна паметниот часовник, сега во Apple си поставиjа нова цел односно започнаа со изработка на паметни очила. Од компанијата сеуште немаат потврдено дали се работи

Прочитајте го целиот напис
16.11.2016

Samsung прв во светот го промовираше премиум екранот со Tizen оперативниот систем

Samsung прв во светот го промовираше премиум екранот со Tizen оперативниот систем

Hitech

Samsung Electronics во среда ја објави глобалната промоција на новата Р-серија на SMART Signage уредите, првите премиум екрани на светот со Tizen оперативниот систем, соопшти Samsung. Користејќи ги сестраните предности

Прочитајте го целиот напис
12.10.2016

Првa мобилна апликација за велосипедисти Bike Computer која се грижи за вашата безбедност

Првa мобилна апликација за велосипедисти Bike Computer која се грижи за вашата безбедност

Hitech

Bike Computer е првата македонска GPS bike апликација со вградена безбедносна опција која ќе ви помогне во случај на незгода, а е наменета за сите професионални и рекреативни велосипедисти. Базиранa

Прочитајте го целиот напис
07.10.2016

Паметните очила ќе бидат попопуларни од лаптопите и од паметните телефони

Паметните очила ќе бидат попопуларни од лаптопите и од паметните телефони

Hitech

Според претпоставките на главните производители на технолошка опрема, очилата за аугментирана стварност може во наредните 10 години да ја достигнат

Прочитајте го целиот напис
23.09.2016

Компанијата SanDisk ја направи првата SD картичка со капацитет од еден терабајт

Компанијата SanDisk ја направи првата SD картичка со капацитет од еден терабајт

Hitech

Американскиот производител на мемориски пренесувачи SanDisk ја претстави SD картичката на којашто може да се сместат податоци од еден терабајт.

Прочитајте го целиот напис
21.09.2016

HTC претставува два нови Desire телефони

HTC претставува два нови Desire телефони

Hitech

Компанијата HTC претставува два нови модела од серијата Desire – Desire 10 Pro и Desire 10 Lifestyle . Новите модели

Прочитајте го целиот напис
16.09.2016

Директорот на ФБИ предупредува – сокријте ја камерата на компјутерот

Директорот на ФБИ предупредува – сокријте ја камерата на компјутерот

Hitech

Прекријте ја камерата на вашиот компјутер со тоа ќе се заштитите од шпиунирање, предупредува ФБИ. Директорот на ФБИ Џејмс Коми,

Прочитајте го целиот напис
16.09.2016

Apple го лансираше iOS 10

Apple го лансираше iOS 10

Hitech

Американскиот технолошки гигант Apple ја промовираше во вторникот новата верзија на оперативниот систем iOS 10, а според соопштението за медиумите

Прочитајте го целиот напис
13.09.2016

Sony го претстави новиот PlayStation 4, сака да го задржи приматот на пазарот

Sony го претстави новиот PlayStation 4, сака да го задржи приматот на пазарот

Hitech

Јапонскиот концерн Sony претстави во средата две нови верзии на PlayStation 4, обидувајќи се да ја зацврсти својата водечка позиција

Прочитајте го целиот напис
08.09.2016

Макфакс е-билтен

Email *