МАКФАКС

Занимливости

Почина креаторот на Лада нива: “Возилото не е како коњак и не станува подобро со годините”.

Почина креаторот на Лада нива: “Возилото не е како коњак и не станува подобро со годините”.

Занимливости

    Неколку седмици пред 40-тиот јубилеј, на еден од најуспешните советски автомобили на сите времиња ВАЗ-2121( лада Нива), почина неговиот главен конструктор Пјотр Михајловиќ Прусов, објавија во понеделникот од Волжката

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Најтешката жена на светот загуби 140 кгр

Најтешката жена на светот загуби 140 кгр

Занимливости

Египќанката Иман Ахмад Абдулати, којашто со своите повеќе од 500 килограми беше најтешката жена на светот, по пет седмици од третманот во Индија ослабела за 140 килограми, пренесува новинската агенција

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Мозамбик: Млад фудбалер усмртен од крокодил

Бизарно

  Младиот 19-годишен фудбалер Алберто Гино, член на фудбалскиот клуб Атлетико Минеиро де Тете од Мозамбик, смртно настрадал откако бил нападнат од крокодил на реклата Замбези, пренесуваат светските медиуми.  

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Тинејџер пронајде дијамант од 7,44 карати

Тинејџер пронајде дијамант од 7,44 карати

Занимливости

Американски тинејџер пронашол во националниот парк во сојузната држава Араканзас, дијамант од 7,44 карати, соопшти во петокот интернет страницата на паркот. Минатата сабота 14-годишниот ученик Калел Лангфорд со своето семејство

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Куче застрелано на аеродромот во Оукленд откако три часа трчало по пистата

Куче застрелано на аеродромот во Оукленд откако три часа трчало по пистата

Бизарно

Полицијата на Нов Зеланд во петок застрела куче од тимот за обезбедување на аеродромот во Оукленд, бидејќи побегнало и три

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Со голи раце фатил избеган питон (видео)

Со голи раце фатил избеган питон (видео)

Занимливости

Џамал Алимвасе, храбар маж од Рамала, чија страница на Facebook ја следат точно еден милион луѓе, успеал неповреден да се

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Ема Вотсон ќе тужи за украдените фотографии

Ема Вотсон ќе тужи за украдените фотографии

Естрада

Ема Вотсон, ѕвездата на филмот „Убавицата и ѕверот“, има намера да подигне тужба поради кражба на нејзините фотографии од мрежата,

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени во живо на сајтот на Македонски телеком

Концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени во живо на сајтот на Македонски телеком

Естрада

Македонски Телеком ќе им овозможи на фановите да го доживеат концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Скопје има ново место каде ќе ја остварите својата бајка, каде ќе ја имате совршената свадба

Скопје има ново место каде ќе ја остварите својата бајка, каде ќе ја имате совршената свадба

Занимливости

Стапувањето во брак е започнување на ново поглавје во животот, нов заеднички почеток, а секој нов почеток треба да се

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Принцот Вилијам ужива во атрактивно друштво во ексклузивен ски-центар

Принцот Вилијам ужива во атрактивно друштво во ексклузивен ски-центар

Занимливости

Светските медиуми го следат секој чекор на британското кралско семејство, особено на помладите членови. Овие денови во центарот на вниманието

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *