МАКФАКС

Занимливости

Руската претставничка на Евровизија би можела да настапи преку сателит

Руската претставничка на Евровизија би можела да настапи преку сателит

Естрада

Организаторите на натпреварот Песна на Евровизија и предложија во четврток на руската пејачка Јулија Самојлова својот настап на Евросонгот да го изведе преку сателит, откако украинските власти и забранија влез

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

(ГАЛЕРИЈА) Холанѓани прават кожа од овошје: Икона квалитетна кожа од портокали за чанти за дами

(ГАЛЕРИЈА) Холанѓани прават кожа од овошје: Икона квалитетна кожа од портокали за чанти за дами

Занимливости

  Што се случува кога холандски студенти, кои специјализираат “Дизајн” при академијата “Вилем де Кунинг” си земат при срце еден од најголемите социјални проблеми во Јужна Холандија, а тоа е

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Нова романса: Том Круз се вљуби во актерка 26 години помлада од него

Нова романса: Том Круз се вљуби во актерка 26 години помлада од него

Занимливости

Откако се разведе од Кејти Холмс во 2012 година, Том Круз немаше ниту една сериозна љубовна врска, но сега изгледа дека е повторно вљубен, пишува Daily Mail. Познатиот актер и

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Детскиот фестивал „Поточиња“ во МОБ

Детскиот фестивал „Поточиња“ во МОБ

Естрада

  Со пристигнување на пролетта, на 8 – 9 април во Македонска опера и балет пристигнува и новото 14-то издание на детскиот фестивал „Поточиња“. Најмалите љубители на музиката ќе можат

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

(ВИДЕО) Русинката Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев – доби 3- годишна забрана за влегување во земјата

(ВИДЕО) Русинката Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев – доби 3- годишна забрана за влегување во земјата

Естрада

  Руската пејачка Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев. Од Украина доби 3 – годишна забрана за

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Научниците открија реката Амазон е стара повеќе од 9 милиони години

Научниците открија реката Амазон е стара повеќе од 9 милиони години

Наука

  Холандски и бразилски научници открија дека реката Амазон е стара меѓу 9 и 9,4 милиони години, објави во средата

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Легендарниот хотел Royal Lancaster London од септември со нов изглед

Легендарниот хотел Royal Lancaster London од септември со нов изглед

Занимливости

  Легендарниот Royal Lancaster London хотел од септември годинава ќе добие нов изглед, со реновации во висина од 80 милиони

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Маж почина во експлозија на машина за билети во Дортмунд

Маж почина во експлозија на машина за билети во Дортмунд

Бизарно

  Маж на возраст од 31 година е пронајден мртво во вторник наутро на железничка станица во Дортмунд, Германија, откако

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Принцот Чарлс се оженил со Дијана по наредба на татко му

Принцот Чарлс се оженил со Дијана по наредба на татко му

Занимливости

Принцот Чарлс стапил во брак со принцезата Дијана затоа што неговиот татко му испратил заканувачко писмо во кое му кажал

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Мајка и се заблагодарила на полицијата оти и ја уапсила ќерката

Мајка и се заблагодарила на полицијата оти и ја уапсила ќерката

Занимливости

Мајка од Флорида и испратила на полицијата порака во која и се заблагодарува што ја уапсиле нејзината малолетна ќерка, пренесува

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *