МАКФАКС

Занимливости

Нова колекција на Кејт Мос

Нова колекција на Кејт Мос

Занимливости

Познатата манекенка Кејт Мос веќе се промовираше и како креаторка, а нејзината нова колекција е навистина провокативна Новиот едиторијал кој Кејт Мос го сними за новата колекција, го прикажува нејзиниот

Прочитајте го целиот напис
21.05.2009

Во продажба влезниците за Пети Смит

Во продажба влезниците за Пети Смит

Занимливости

Започна продажбата на влезниците за концертот на Пети Смит, што ќе се одржи на 10 јули во Скопје, во Универзалната сала Цените на влезниците се движат од 800 до 1200

Прочитајте го целиот напис
15.05.2009

Филмскиот хит „И Ти“ со можно продолжение

Филмскиот хит „И Ти“ со можно продолжение

Занимливости

Холивудскиот режисер Стивен Спилберг, ја разгледува можноста да сними продолжение на познатиот филмски блогбастер „И Ти“, објавува Нејшенел енквајер Познатиот режисер и холивудската актерка Дру Баримор ја разгледувале можноста за

Прочитајте го целиот напис
15.05.2009

Британка најде дупка во законот против пушењето

Британка најде дупка во законот против пушењето

Занимливости

Сопственичка на еден паб во Велика Британија смислила начин како да го изигра законот за забрана на пушењето и на гостите им овозможи без страв дека ќе бидат казнети да

Прочитајте го целиот напис
15.05.2009

Во Атина откажан концертот на Депеш Мод

Во Атина откажан концертот на Депеш Мод

Занимливости

Концертот на британската рок група Депеш Мод во Атина синоќа беше откажан откако фронтменот Дејв беше хоспитализиран Организаторот на концертот

Прочитајте го целиот напис
14.05.2009

Алкохолот и калориите

Алкохолот и калориите

Занимливости

Според податоците кои ги објави францускиот дневен весник „Фигаро”, литар црно вино има 568 калории, шише шампањ 681, а литар

Прочитајте го целиот напис
14.05.2009

Мадона ги загрижи Русите

Мадона ги загрижи Русите

Занимливости

Од поп кралицата Мадона е побарано да не богохули на нејзиниот претстоен концерт кој треба да се одржи пред најстариот

Прочитајте го целиот напис
10.05.2009

Поради грипот Американците помалку се бакнуваат и прегрнуваат

Поради грипот Американците помалку се бакнуваат и прегрнуваат

Занимливости

Секој десетти жител на САД престанал да се бакнува и прегрнува со блиските пријатели и роднини поради страв од зараза

Прочитајте го целиот напис
10.05.2009

Британска тинејџерка пие шише вотка и осум лименки пиво дневно

Британска тинејџерка пие шише вотка и осум лименки пиво дневно

Занимливости

Една 17-годишна Британка тврди дека пие по еден литар вотка и по осум лименки пиво секој ден, за што го

Прочитајте го целиот напис
09.05.2009

Еминем во стрип

Еминем во стрип

Занимливости

Рап ѕвездата Еминем е главниот лик на специјалната едиција на новиот стрип на Марвел кој излегува неделава. Рап иконата се

Прочитајте го целиот напис
08.05.2009

Макфакс е-билтен

Email *