МАКФАКС

Здравје

Кокосово масло може да ве направи 10 години помлади

Кокосово масло може да ве направи 10 години помлади

Daily news

  Кокосово масло стана доста популарно во денешно време и има добра причина тоа да е така. Маслото содржи моќни компоненти, кои имаат бројни предности за здравјето и убавината. Маслото

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Maслата од егзотични растенија делуваат благопријатно на настинката

Maслата од егзотични растенија делуваат благопријатно на настинката

Daily news

Маслата од еукалиптус, оригано, босилек, чајно дрво и нане благотворно делуваат при настинката и грипот и поради тоа се препорачуваат за инхалација или како составен дел на спрејовите за носната

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Ибупрофен или парацетамол: Кога треба да се зема лекот?

Ибупрофен или парацетамол: Кога треба да се зема лекот?

Daily news

а менструалните болки, болките во грбот, па до обични главоболки, луѓето најчесто земаат аналгетици кои им се при рака, не водејќи премногу сметка за тоа кој лек е подобро да

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Наскоро лек против стареење

Наскоро лек против стареење

Daily news

Експериментите на холандските научници спроведени на глувци, сугерираат дека со помош на нов лек можно е да се запрат некои аспекти на стареењето, пренесоа медиумите. Третираните глувци стекнале поголема издржливост

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Лукот како лек за отсранување брадавици

Лукот како лек за отсранување брадавици

Daily news

Природата секогаш ни нуди природни лекови за многу болести, кои можат значително да ја подобрат нашата здравствена состојба. Лукот е

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Зошто суплементите не се консумираат заедно со утринското кафе?

Зошто суплементите не се консумираат заедно со утринското кафе?

Daily news

Доколку имате обичај суплементите да ги консумирате со утринското кафе, време е да ја промените таа навика. Имено, кофеинот во

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Секој шеќер не е лош

Секој шеќер не е лош

Daily news

На сите ни е познато дека шеќерот се наоѓа во речиси сите намирници, во овошјето, пијалоците, алкохолот, лебот… И додека

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Хранливи материи со кои изобилува чија семето

Хранливи материи со кои изобилува чија семето

Daily news

Чија семето потекнува од Централна и Јужна Америка, а во голема количина се користи во Аргентина и Перу. Во текот

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Боречки вештини и за девојчиња

Боречки вештини и за девојчиња

Daily news

Можеби имате дилема дали своето девојче да го пуштите да тренира боречки вештини, затоа што сте ја замислувале како балерина,

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Солената храна го зголемува апетитот

Солената храна го зголемува апетитот

Daily news

Широко распространето е мислењето дека солената храна ја зголемува жедта. Меѓутоа, едно неодамнешно истражување спроведено за време на симулација на

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *