Контакт

Актуелно

Европа17 минути

Тереза Меј: Или договор или да останеме во ЕУ

Британската премиерка Тереза Меј рече дека постојат два начина да се избегне ситуацијата во која не би бил договорот за...

Црна хроника45 минути

Македонец почина на паркинг на ски-центар кај Банско

Педесет и тригодишен Македонец почина на паркинг на ски-центарот Кулино кај Разлог кога ненадејно му се слошило. Според информациите од...

Регион1 час

„Ти ќе ја предадеш нашата Македонија“ – постери со пратениците се појавија во Грција

Постери со кои се повикуваат грчките пратеници да гласаат против преспанскиот договор во парламентот осамнаа во повеќе градови во Грција,...

Македонија2 часа

(Видео) Мицевски лут на Дескоска: Поднесуваме амандмани, а Вие веднаш велите дека блокираме

Денеска, на дневен ред имаме важен реформски закон, кој за две недели трипати го ставате и повлекувате, рече координаторот на...

Македонија2 часа

По оставката во ДИК поради бонусите, Виолета Дума го советува премиерот Заев

Поранешната судијка Виолета Дума, која поднесе оставка, па беше разрешена како член на Државната изборна комисија поради бонусите, го советува...