Контакт

Актуелно

Забава10 часа

Сопругот и’ дал бубрег – Тина Тарнер и Ервин Бах се сакале до последниот ден

Рок легендата Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст. По бурниот брак со Ајк Тарнер, пејачката го запознала речиси две децении...

Свет11 часа

(Видео) Наредил да се испразни езерото за да си го најде телефонот: индиски владин службеник правел селфи кога „самсунгот“ му паднал во вода

Владин службеник во Индија е суспендиран откако наредил да се исцеди езеро за да си го најде телефонот. Раџеш Вишвас...

Македонија11 часа

Ковачки: Ахмети да одговори дали на работна група е разговарано за редефинирање на државата

ВМРО-ДПМНЕ бара од лидерот на ДУИ, Али Ахмети да одговори дали на работна група за уставните измени било разговарано за редефинирање...

Македонија13 часа

Маричиќ: Охридскиот Рамковен договор е успешен концепт, круна на дипломатските напори

Вицепремиерот задолжен на европски прашања Бојан Маричиќ денеска учествуваше на панел-дискусијата на тема: „Важноста и улогата на Охридскиот рамковен договор...

Култура17 часа

Филхармонија: Губиме публика оти некој свесно дозволува да се валка нашиот углед

На последниот концерт од официјалниот дел на концертната сезона „Дамар на слободата“, кој се одржа синоќа во НОБ, во рамки...