Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Македонија28 минути

  Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

  Единствена Македонија го поздравува најновиот извештај на мониторинг-комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кој се вели дека...

  Македонија47 минути

  Унагрија го ратификува протоколот за НАТО

  Со 153 гласа „за“ пратениците од Унгарија едногласно го ратификуваа протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО. На...

  Регион3 часа

  Мицотакис ги повика Грците масовно да излезат на изборите

  Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Киријакос Мицотакис, ги повика граѓаните што помасовно да учествуваат на претстојните предвремени...

  Хасан Рохани, Доналд Трамп Хасан Рохани, Доналд Трамп
  Свет3 часа

  Рохани: Дејствувањата на Белата куќа се ментално ретардирани

  Советникот за национална безбедност во Белата куќа, Џон Болтон, по воведувањето на новите американски санкции против Иран, рече дека Вашингтон...

  Македонија3 часа

  Финансиската полиција: Постојат сомневања за шверцување стока и царинска измама

  Финансиската полиција вели дека акцијата во Љуботен се спроведува поради сомнение за сторени кривични дела шверцување со акцизна стока и...