Контакт

Ана Василева

  Артикли од Ана Василева

  Актуелно

  Македонија1 час

  Унгарскиот амбасадор повикан во МНР, се бараат одговори за Груевски

  Во врска со информациите во јавноста дека поранешниот премиер Никола Груевски пребегал во Будимпешта и побарал азил во Унгарија, денеска...

  Македонија2 часа

  Дејан Митровски – Урко добитник на награда ,,13 Ноември”

  Дејан Митровски – Урко, кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, ја доби наградата за најдобар...

  Македонија4 часа

  МНР проверува дали Груевски е во Будимпешта

  МНР ја проверува информацијата дали поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски навистина е во Унгарија и дали побарал азил. ,,Во...

  Македонија4 часа

  Алијанса за Албанците: Владата и МВР да одговорат кои се актерите кои помогнаа во бегството на Груевски

  По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за...

  Македонија5 часа

  (Видео) Изнемоштен коњ колабира на улица во Скопје

  Изнемоштен коњ, кој влечeјќи запрежна кола, колабирал на улицата меѓу Тутунскиот комбинат и Полициската станица Пролет во Скопје. Според очевидци,...