Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Европа21 минута

  Тригодишно девојче од Русија во болница откако случајно голтнало екстази на Ибица

  Состојбата на тригодишно девојче од Русија е стабилизирана откако детето случајно голтнало таблета екстази на Ибица, соопшти лекарската служба од...

  Европа2 часа

  Режисерот Стоун го праша Путин за Сталин и доби интересен одговор

  Рускиот претседател Владимир Путин во интервјуто кое го даде за американскиот режисер Оливер Стоун изјави дека има комплексен однос кон...

  Свет2 часа

  САД погодени од огромни жештини, загрозени се околу 200 милиони луѓе

  Опасен топлотен бран ги зафати централниот западен дел и источниот брег на САД, при што загрозени се повеќе од 200...

  Црна хроника4 часа

  Син го пронашол татка си мртов во бунар

  Триесет и осумгодишен маж од Арачиново го пронашол телото на неговиот татко Н.Р.(68) во бунар во близина на својата куќа...

  Македонија6 часа

  Пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

  Полицијата пронашла марихуана при преглед на возило на двајца скопјани, кои биле вработени во УБК. МВР соопшти дека двајцата се приведени...