Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Црна хроника15 минути

  Пронајдени 180 стебла од канабис кај селото Блаце

  Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје, како и...

  Македонија34 минути

  Шилегов: Оваа година без палење стрништа, земјоделците бесплатно ќе го одлагаат отпадот

  Град Скопје почнува кампања за елиминирање на палењето на нивите и стрништата со цел намалување на загаденоста на воздухот и...

  Македонија2 часа

  (Видео) Стоилковски: Дали неморалните и развратни забави со Боки Тредичи се животот што го ветувавте, Костадине

  ВМРО-ДПМНЕ со нови обвинувања и прашања до портпаролот на СДСМ, Костадинов. Портпаролот на опозициската партија, Наум Стоилковски, вели дека Костадинов...

  Свет2 часа

  Трамп: Ветувам дека нема да му го сторам ова на Гренланд

  Идејата за купување на Гренланд повторно е во фокусот на вниманието на американскиот претседател Доналд Трамп, кој овој пат на...

  Македонија2 часа

  Над 5 милиони денари за Битола од Владата за намалување на аерозагадувањето

  Над 5 милиони, поточно 5.054.762 денари е издвоениот износ за Општина Битола, по реализираниот јавен повик на Програмата за намалување...