Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Македонија36 минути

  Директорот на Студентскиот дом: Струјата беше исклучена поради неплатен долг, но вчера повторно ни беше пуштена

  По обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека студентскиот дом „Томе Стефановски Сениќ“ нема струја во јунска сесија, се огласи директорот на домот,...

  Политика2 часа

  (Видео) Стоилковски: На вечерашниот состанок на ЦО, Заев да понесе одговорност за не добивањето датум за преговори со ЕУ

  Единствен начин Зоран Заев да и помогне на Македонија е самиот да ја понесе одговорноста на вечерашниот состанок на ЦО...

  Забава2 часа

  Авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“: Принцот ја третираше Кејт како слугинка пред да се венчаат

  Авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“, Ендру Мортон, тврди дека нивната врска била катастрофална и дека бројни пријателисе чуделе како...

  Македонија3 часа

  Спасовски: Никогаш да не заборавиме на бранителите-херои и на обврските кон нив

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Крива Паланка го отвори меморијалниот турнир во мал фудбал “Бранители 2001“, што...

  Македонија3 часа

  (Видео) Ѓорѓиев: Во јунска сесија студентите немаат струја во студентскиот дом „Томе Стефановски – Сениќ“

  „Томе Стефановски – Сениќ“ веќе неколку дена „блеска” во мрак. Во студентскиот дом во 21 век со денови нема струја....