Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Црна хроника3 часа

  Притвор за Бугаринот кој се обиде да шверцува мигранти на Табановце

  Судот му определи 30-дневен притвор на бугарскиот државјанин кој се обиде да шверцува мигранти преку граничниот премин Табановце. Црински службеници...

  Свет5 часа

  Кремљ: Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија

  Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано компромитирачко видео со лидерот на екстремно десничарската...

  Европа6 часа

  Германија лани потрошила рекордни 23 милијарди евра за бегалците

  Германија минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на повеќе од милион бегалци во Германија и за борбата...

  Свет7 часа

  (Видео) Евакуирана Ајфеловата кула

  Ајфеловата кула во Париз е затворена и сите посетители се евакуирани откако неидентификуван маж бил забележан како се искачува на...

  Македонија8 часа

  (Видео) Ременски контра Спасовски за ангажирањето на тајните агенти

  За посебната истражна мерка поврзана со лицата со прикриен идентитет да одлучува судот наместо директорот на новата Агенција за национална...