Контакт

Ана Василева

  Артикли од Ана Василева

  Најново

  Spion Spion
  Daily news2 дена

  Бизнисменот Минчо Јорданов треба да сведочи дали бил уценет со пари во шпионската афера

  Бизнисменот Минчо Јорданов утрово во кривичниот суд е повикан да сведочи во предметот што го презеде специјалното јавно обвинителство под...

  Daily news3 дена

  Уставните судии ќе расправаат дали ќе ја прифатат иницијативата за стопирање на референдумот

  Од денешната седница на Уставниот суд ќе зависи судбината на референдумот за договорот со Грција, кој треба да се одржи...

  Daily news4 дена

  (Видео) Техничкиот директор на ЈСП: Старите автобуси ќе возат до идното лето

  Поради недоволен број возила, ЈСП мора во сообраќај да ги пушта старите автобуси „санос“. Техничкиот директор, Васил Толевски, вели за...

  Daily news1 недела

  (Видео) Ивановска: „Тоа е тој ‘опел’“

  По увидот на црвениот „опел“ во складот кај Миладиновци, адвокатката на оштетените, Дафинка Ивановска, рече дека спорните прашања што ги...

  Daily news1 месец

  Почнува судењето за крвавиот четврток за Чавков и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

  Во кривичниот суд во Скопје денеска почнува судењето за настаните од крвавиот четврток во 2017 година. На обвинителна клупа за...