Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Свет20 минути

  Оштетен аеродромот во Барселона, откажани 45 летови

  Поради протестите во Шпанија откажани се 45 летови на меѓународниот аеродром „Ел Прат“ во Барселона, кој, според информациите, претрпел мала...

  Црна хроника52 минути

  Обвинение за Косовци кои краделе облека од скопски трговски центар

  Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца косовски државјани кои се товарат дека од скопски трговски центар украле две...

  Свет2 часа

  УНИЦЕФ: 200 милиони деца во светот јадат нездрава храна

  Загрижувачки голем број деца страдаат од сериозни последици поради лоша или нездрава исхрана, предупреди УНИЦЕФ во годинашниот извештај за состојбата...

  Македонија4 часа

  Адвокат по службена должност ќе го брани Груевски и за изградбата на партиското седиште

  Во Кривичниот суд утрово беше одложено судењето за предметот „Талир 2“ на СЈО. Причина за одлагање на денешното рочиште е...

  Европа4 часа

  Хан: Без јасен сигнал од ЕУ, го губиме влијанието на Балканот

  Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, смета дека на Европската Унија, доколку не испрати јасен сигнал за отворање...