Контакт

Бојан Стојковски

Артикли од Бојан Стојковски

Актуелно

Економија11 минути

Средба со Светска банка: Народната банка соодветно реагира на ценовните притисоци

Народната банка соодветно реагира на притисоците кои од меѓународните пазари на примарни производи, односно основни прехрамбени производи и енергенти, се...

Македонија14 минути

СДСМ: Три дена молк на Мицкоски, на кого ветувал промена на Уставот

„Трет ден трае молкот на Христијан Мицкоски за јавно поставените прашања. Со кого се среќавал Мицкоски од домашната и надворешната...

Македонија1 час

ЗНМ избира претседател

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска ќе одржи редовно годишно изборно собрание на кое ќе се избира нов претседател....

Свет2 часа

Објавени нови сателитски снимки од Мариупол, Русите изградиле воен комплекс

Најновите сателитски снимки покажуваат зголемен број гробници на главните гробишта во Мариупол, украински град тешко погоден од војната меѓу Русија...

Свет2 часа

(Видео) Ерупција на најголемиот активен вулкан во светот

Лава тече од вулканот Мауна Лоа на Хаваите, кој е најголемиот активен вулкан во светот и чија ерупција започна на...