Контакт

Бојан Стојковски

Артикли од Бојан Стојковски

Актуелно

Македонија1 минута

СДСМ: Три дена молк на Мицкоски, на кого ветувал промена на Уставот

„Трет ден трае молкот на Христијан Мицкоски за јавно поставените прашања. Со кого се среќавал Мицкоски од домашната и надворешната...

Македонија1 час

ЗНМ избира нов претседател

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска ќе одржи редовно годишно изборно собрание на кое ќе се избира нов претседател....

Свет1 час

Објавени нови сателитски снимки од Мариупол, Русите изградиле воен комплекс

Најновите сателитски снимки покажуваат зголемен број гробници на главните гробишта во Мариупол, украински град тешко погоден од војната меѓу Русија...

Свет2 часа

(Видео) Ерупција на најголемиот активен вулкан во светот

Лава тече од вулканот Мауна Лоа на Хаваите, кој е најголемиот активен вулкан во светот и чија ерупција започна на...

Македонија2 часа

Претежно облачно време со температури до 12 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...