Контакт

Бојан Стојковски

Артикли од Бојан Стојковски

Актуелно

Регион4 часа

Татко на едно од децата му попречил на возачот на автобусот, па се превртеле во каналот?

Еден од патниците во автобусот, кој доцна попладнево се преврте во канал на автопатот „Тракија“ во Бугарија, за „bTV“ изјавил...

Регион5 часа

Човекот кој спречил пострашно сценарио на Цетиње на распит во Обвинителство

Шефицата на Вишото државно обвинителство во Подгорица, Лепа Меденица, за порталот РТЦГ потврдила дека Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње одговорил на...

Регион8 часа

(Видео) Водено торнадо на плажа на Халкидик

Водена „пијавица“ или водено торнадо е снимено во Грција за време на невреме. „На плажата Ксенија, на Касандра, сместена во...

Европа9 часа

(Видео) Полицијата го бара возачот кој со „формула“ возеше на автопат во Чешка

Возачите на автопатот во Чешка беа изненадени кога забележаа „формула“ зад, до, но и пред нив. Чешката полиција соопшти дека...

Регион10 часа

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието, ЕУ не си го заврши својот дел

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува...