Контакт

Бојан Стојковски

Артикли од Бојан Стојковски

Актуелно

Свет30 минути

Почина ѕвездата од „Љубовна приказна“, Рајан О’Нил

Холивудскиот актер Рајан О’Нил почина на 82-годишна возраст. Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест на социјалните мрежи. „Ова е...

Свет58 минути

Пропадна спасувачката операција за ослободување на израелските заложници

Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах,...

Свет1 час

Остри осуди против одлуката на САД да ја блокираат резолуцијата со која се бара итен прекин на огнот

Ањес Каламар, генералниот секретар на Амнести интернешенел, рече дека одлуката на САД да стави вето на резолуцијата е „морално неодбранлива“....

Регион1 час

(Видео) Пукање во кафана во Нови Сад, застрелан е млад човек

Пукање се случило во кафана во Нови Сад, јавуваат српските медиуми. Според информациите, настанот бил 2 часа по полноќ, а...

Македонија2 часа

Времето денеска сончево и студено, попладне облачноста ќе се зголемува

Денеска е сабота, 9 декември 2023 година, 343-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 6:49, а ќе зајде во 16:03...