Контакт

Даниела Трпчевска

  Артикли од Даниела Трпчевска

  Актуелно

  Регион14 минути

  Српската премиерка Ана Брнабиќ доби син

  Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, и нејзината партнерка, докторката Милица Ѓуриќ, станаа родители. Милица вчера роди син, објавија српските медиуми....

  Македонија28 минути

  Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

  Повисоки плати, поголема заштита за инспекторите со Законот за инспекциски надзор, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски....

  Македонија50 минути

  МЗЗПР: Работодавачите да ги пријават настраданите од автобуската несреќа за дополнителни бенефиции

  Според Законот за безбедност и здравје на работа, сите патници што настрадаа во автобуската несреќа кај селото Ласкарци, а кои...

  Свет55 минути

  Трамп ѝ го забрани враќањето во САД на Американка која била членка на ИД

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, вчера го забрани враќањето во САД на 24-годишната Хода Мутхана, која била дел од Исламска држава...

  Свет1 час

  (Видео) Голем пожар во главниот град на Бангладеш, најмалку 78 мртви

  Во голем пожар што избувна во станбена зграда во стариот дел на Дака, главниот град на Бангладеш, загинаа најмалку 78...