Контакт

Даниела Трпчевска

  Артикли од Даниела Трпчевска

  Актуелно

  Европа6 минути

  Два автобуса се судрија во Германија, меѓу повредените и деца

  Најмалку 40 лица, меѓу кои и деца на училишна возраст, се повредени во сообраќајна несреќа на југот во Германија, во...

  Македонија46 минути

  Новата пратеничка група: Гневот поради еден случај да не се исфрла врз други

  Гневот поради еден случај не смее да се исфрла врз други, реагира преку соопштение новата независна пратеничка група во врска...

  Македонија1 час

  Борисов: Бугарскиот пасош на Груевски е лажна вест

  Експремиерот Никола Груевски ниту побарал, ниту, пак, бугарската страна му издала пасош, изјави бугарскиот премиер, Бојко Борисов, за време на...

  Европа3 часа

  Серија оставки во владата на Тереза Меј

  Четворица клучни министри поднесоа оставка во владата на премиерката Тереза Меј по објавата дека нејзиниот кабинет се согласил на договор...

  Европа4 часа

  Судот во Стразбур: Апсењето на Навални било политички мотивирано

  Европскиот суд за човекови права во Стразбур ѝ нареди на Русија да му исплати на опозицискиот лидер, Алексеј Навални, 63.000...